Radzyń Podlaski: Dwóch prymusów w powiecie

  • 06.07.2020, 16:21
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Dwóch prymusów w powiecie
Uczniowie z ZSP w Radzyniu Podlaskim oraz I LO zostali wyróżnieni przez władze powiatu statuetkami i nagrodami finansowymi za wybitne wyniki w nauce.

Starosta Szczepan Niebrzegowski wręczył Adrianowi Maliszewskiemu i Kacprowi Kozakowi statuetki „Prymusy” oraz finansowe granty. Zrobił to podczas sesji rady gminy, gratulując uczniom i ich rodzicom.

Adrian to uczeń ZSP w Radzyniu Podlaskim. Ukończył właśnie II klasę technikum pojazdów samochodowych. Rok szkolny zakończył ze średnią 5.36. W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej 2020 w kategorii technikum został finalistą, zajął 10 miejsce w kraju, został również finalistą Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w dwóch kategoriach: Młody Mechanik oraz iElektromobilni.

Kacper Kozak to tegoroczny maturzysta I LO. Kształcił się w klasie o profilu prawniczo – dziennikarskim. Średnia ocen, jaką uzyskał Kacper na zakończenie liceum to 5.65. Dwukrotnie otrzymał stypendium premiera. Posiada tytuł finalisty etapu centralnego V Olimpiady Wiedzy Historycznej oraz Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją a współpracą”.

W przyznaniu nagród starosty uczniom towarzyszyły dyrektorki obu szkół: Grażyna Dzida i Ewa Grodzka.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe