Biała Podlaska: Pacjent powiesił się na SOR-ze

  • 07.07.2020, 09:15
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Pacjent powiesił się na SOR-ze
Wiszącego na pasku od spodni 57-letniego Romana S. znaleziono w toalecie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mężczyzna czekał tam na udzielenie świadczeń medycznych. Sprawę bada prokuratura. Specjalny zespół  mający wyjaśnić okoliczności tragedii powołała już też dyrekcja lecznicy.

Zdarzenie miało miejsce w środę 1 lipca. - Przed godziną 15. powiadomiono nas o mężczyźnie odnalezionym przez personel w łazience oddziału szpitalnego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że doszło do próby samobójczej - nasze informacje potwierdza podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.  

57-letni mieszkaniec leżącej w powiecie włodawskim gminy Hanna, zgłosił się na Szpitalny Oddział Ratunkowy z objawami duszności w klatce piersiowej. Po wykonaniu badań miał czekać na dalsze decyzje lekarskie. Niestety, z nieznanych na razie przyczyn zdecydował zupełnie inaczej. Mężczyzna w pewnym momencie wszedł bowiem do łazienki, gdzie powiesił się na klamce od drzwi, na pętli z paska od spodni. - Pomimo prowadzonej reanimacji zmarł - informuje rzeczniczka. 

Bezpośrednią przyczyną zgonu było najprawdopodobniej wynikłe z zaciśnięcia pętli na szyi i ciężaru opuszczonego ciała zamknięcie światła tętnic mózgowych, które doprowadzają tam tlen. W tego typu przypadkach najważniejszy organ zaczyna obumierać już po paru minutach. Czy można było uratować mężczyznę, gdyby zauważono jego nieobecność od razu? - Tylko wtedy, gdyby pomoc nadeszła w odpowiednio krótkim czasie - mówi nam jeden z lekarzy. 

Rzeczniczka szpitala Magdalena Us milczy na temat okoliczności w jakich 57-latek trafił na oddział, udzielonej mu pomocy medycznej i zastosowanej kwalifikacji pod kątem zagrożenia zdrowia lub życia. - Ze względu na prowadzone postępowanie nie udzielamy szerszych informacji - oznajmia. Potwierdza jedynie, że "wszystko wskazuje na to, że pacjent odebrał sobie życie" na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. - Dyrekcja szpitala powołała specjalny zespół, który dodatkowo wyjaśni okoliczności zdarzenia - dodaje. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 lipca

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 08.07.2020, 15:21
Na zatrudnienie lekarzy nie ma pieniędzy?

Wydatki z budżetu państwa na Fundusz Kościelny w złotych (w nawiasie całkowite wydatki Funduszu Kościelnego):
2014 – 94 374 000 (133 142 700)
2015 – 118 230 000 (128 058 900)
2016 – 126 230 000 (133 650 100)
2017 – 133 230 000
2018 – 156 893 000
2019 - 171 000 000 = 1425 dodatkowych lekarzy zarabiających po 10 tysięcy miesięcznie.

Rozwiązać konkordat.
123
123 15.07.2020, 13:43
Nie o to chodzi żeby na zatrudniać znajomków z papierami i dac im po 10 tys za nicnierobienie....
Podlasiak
Podlasiak 09.07.2020, 15:15
Fundusz kościelny funduszem. Można zmarnotrawić albo wyprowadzic dowolną ilość poeniędzy ze szpitala. Można tak zrobić że bedzie wiecznie mało. Wyj...bać kierownicto i dyrektora i sprawa się rozwiąże.
CiemneImperium
CiemneImperium 08.07.2020, 09:39
Mordownia, nie szpital.
OnaJaOn
OnaJaOn 08.07.2020, 08:18
Bialski szpital to dno i wie to każdy kto tam trafił, idziesz że złamaniem to czekasz, idziesz z bólem w kladce piersiowej czekasz... Ale idziesz z kaszlem to odrazu covid. Ciekawe tak się boją że na sor nie chcą wpuszczać a prywatnie jak przyjmują to nawet maseczek nie zakładają to co wniosek jeden na NFZ covid zabija ale za kasę prywatnie to już jest bezpiecznie. Kpina
AAA
AAA 09.07.2020, 09:31
Jesteś pewien, że to ci sami? Bo ja jeszcze nie słyszałem, żeby właściciel prywatnego gabinetu dorabiał na SOR.
DODO
DODO 08.07.2020, 05:56
Chodzisz prywatnie do lekarzy którzy pracują na oddziałach w szpitalu to od razu masz miejsce na sali i wszystkie badania od ręki . Pozostali leżą na SOR i czekają z opaską na Jaśnie Doktora.
Marta
Marta 07.07.2020, 21:22
Powiem tak ze jesli ktos przychodzi tam z czymś poważnym to od razu dostaje pomoc ale ile ludzi przychodzi tam z byle czym. Ja np rok temu uzyskalam szybką i sprawna pomoc która prawdopodobnie uratowała mi życie
Anonim777
Anonim777 07.07.2020, 20:00
Kilkugodzinowe oczekiwanie to masakra jeden lekarz na SOR to parodia sam czekałem z 5 godzin z rokurwionym i połamanym palcem a lekarz zamiast się mną zająć prowadził o rybkach 30 minutową konwersacje z kolegą w pustym pokoju bagatelizując moje zagrożenie z***em go jak psa za te zachowanie i s***syny w ramach podziękowania tak mi udzielił pomocy że nie go *** Jasny strzeli..... Pielęgniarki są bardziej wykwalifikowane i pomocne od tej szpitalnej patologi. Nie polecam
Wojciu
Wojciu 07.07.2020, 19:17
dla wszystkich nazekajacych na sluzbe zdrowia skonczcie studia medyczne zróbcie soecjalizacje dla takich tegich umyskow to napewno pestka i naprawcie sytuacje
Ruk
Ruk 08.07.2020, 00:01
Nikt im nie każe być lekarzami
qwerty
qwerty 09.07.2020, 09:32
Nikt ci nie każe chodzić do lekarzy.
Tak płacisz składki. Ale o to miej pretensje do polityków, bo lekarze ci płacić nie kazali.
Rafał
Rafał 07.07.2020, 18:41
Na wszystko jest lekarstwo! Lekarz powinien dostać kasę za wyleczonego pacięta a nie za obecność w pracy.
konował
konował 09.07.2020, 09:33
Możesz podać jakie jest lekarstwo na glejaka?
Pissonpis
Pissonpis 07.07.2020, 16:37
Kto się nie zapytać to mówi, że ten szpital to dno.
ptaq
ptaq 07.07.2020, 16:02
Przedwczoraj w nocy też czekałem tam z małą córką na przyjęcie na izbie, ale zamiast się wieszać postanowiłem zrezygnować z wątpliwej jakości usługi...:/
AAA
AAA 09.07.2020, 09:34
Przepraszam, ale mam pytanie. Co było córce, że nagle po kilku godzinach stwierdziłaś, ze jednak nie potrzebuje leczenia?
Z podlasia
Z podlasia 07.07.2020, 15:16
Pewnie miał astmę wysiłkowa a oczywiście chcieli go leczyć na koronowirusa to się nie dziwię ze nie wytrzymał jak w tym kraju nie liczą się inne choroby. Niż covid
Pracownik SOR
Pracownik SOR 07.07.2020, 13:43
Tak idiotycznych komentarzy dawno już nie czytałem, świadczą o IQ piszących.
Wer
Wer 15.07.2020, 13:42
Twoj komentarz jest najmniej potrzebny i najbardziej bezsesowny
Lrz
Lrz 07.07.2020, 15:20
Oby te idiotyczne wpisy nie przypomnialy ci sie jak bedziesz lezal i czekal na pomoc przed SOR.
Adelajda
Adelajda 07.07.2020, 13:33
Więcej niech wpuszczają upadlinciw do N. RZ. Polski a będziemy zdrowi.
Ela
Ela 07.07.2020, 13:27
Wreszcie wezmo sie za prace,a nie bedo robic stucznych kolejek.Kiedys bylam na sorze orzywiezli pacjeta na syrenie.To zamiast wziosc zajoc sie pacjetem,to 30 min ,byla pogawedka a pozniej dopiero zajeli sie pacjetem
XYZ
XYZ 07.07.2020, 14:34
Droga Elu nie każdy pacjent przywieziony na sygnale wymaga natychmiastowej pomocy a jeżeli wymaga to ją otrzymuje nie spotkałem się z inną sytuacją! Chyba nie masz pojęcia o medycynie bo straszne głupoty gadasz.
BELLA
BELLA 07.07.2020, 16:17
To ty pieprzysz od rzeczy SOR-y to kostnice, umieralnie. Sama czekałam z dusznościami 7 godzin aż opryskliwy lekarz łaskawie mnie zbadał a obok mnie na krzesełku siedział sobie pacjent z podejrzeniem udaru, jak po 6 godzinach zaczął seplenic i wykrzywiało mu twarz to na CITO robili mu badania. W między czasie jeszcze znajomego pielęgniarki z rejestracji przyjęto bez kolejki. PARANOJA
XYZ
XYZ 07.07.2020, 19:58
Dlaczego tak wulgarnie?!
Adelajda
Adelajda 07.07.2020, 13:36
Tak jest wszędzie ,w każdym zakątku kraju a miliardy zł.uda na służbę zdrowia. Chcą podwyżki a ludzie umierają w przerażającym tempie.
Pacjent czekający 6h
Pacjent czekający 6h 07.07.2020, 13:04
No nieźle, jeden wyskoczył, drugi powiesił całkiem dobrze zapowiada się ten nasz Szpital.
123
123 07.07.2020, 12:44
Taka dobra opieka że ludzie się zabijają żeby dostać się do szpitala. Jeszcze nie wiedział co go czeka... Miesiąc temu pacjent uciekł z chirurgi z rozciętym brzuchem ....
Wika
Wika 07.07.2020, 14:21
Dlaczego uciekł i co z nim potem było?
Mika
Mika 07.07.2020, 11:18
Pacjent nie wytrzymał, nie ma co się dziwić, szkoda człowieka ::(
Ada
Ada 07.07.2020, 11:01
Pacjent ten od godziny 9-tej z silnymi bólami w klatce piersiowej czekał na zbadanie przez kardiologa do godziny 15-tej ... !!!! W świecie jakich wartości dzisiaj żyjemy.....? Ilu jest teraz lekarzy ,do których możemy mieć zaufanie...?
Szohi
Szohi 08.07.2020, 00:08
Ada ktoś napisał że ten człowiek został zbadany, dostał kroplówkę a potem poszedł do łazienki IE wtedy się powiesił. Czy to prawda że najpierw został zbadany i dostał kroplówkę?
XYZ
XYZ 07.07.2020, 14:41
to miał ból czy duszność bo to są 2 różne objawy!
Jki
Jki 07.07.2020, 14:22
Muszą ludzie odpowiadzialni za to odpowiedzieć.
Izabella
Izabella 07.07.2020, 13:38
Na 100 lekarzy jeden godny zaufania. To jest fakt.
Pacjent
Pacjent 07.07.2020, 15:42
Czlowiek z bolem liczy na pomoc, a na sorze nikomu sie nie spieszy- trzeba byc silnym zeby wytrzymac tam . lekarze maja gdzies pacjentow. Ociagaja sie z pomoca im. Polskie sory to tragedia. Pacjenci powinni wyrazac opinie o udzielonej pomocy, a lekarze powinni byc z tego rozliczani. W Plocku czekalam kiedys z bolem od 11 do 15. Kobieta starsza ode mnie od 10 do 16 i nie doczekala sie. Jej wnuczka powiedxiala, ze zlozy skarge. Odzywki lekarzy do pacjentow swiadcza o niskiej kulturze. Chcieliby prywatna praktyke, ale nie kazdy.moze.
Bl
Bl 07.07.2020, 10:57
Nic dziwnego to co czeka na ludzi na sorach to jest koszmar pisza czas oczekiwania do szesciu godzin po szesciu godzinach dowiadujesz sie ze jeszcze moze byc dwanascie godzin czekac az kturys lekarz znajdzie chwile kolejka nieobowiazuje wogule czlowiek pozostawiony sam sobie moze zdazy umzec wtedy do worka i po klopocie .tak to wyglada w polsce niestety.

XYZ
XYZ 07.07.2020, 14:28
Czytam i nie wiem o co chodzi takie błędy ortograficzne!!!!!
Polonista
Polonista 07.07.2020, 15:46
Tak, Bl popelnil spiro bledow ort, ale inteligentny czlowiek domysli sie o co chodzi. To co napisal jest prawda
fhgw
fhgw 07.07.2020, 12:55
Specjalnie działanie aby zniechęcić pacjętów. Jak już sie uda dostać do szpitala to aby pacjęta jak najszybciej wyrzucuć. Jak płacimy podatki , składki to ok ale jak chcecie korzystać ze świadczeń to zaczyna się zbywanie....
Pacjent
Pacjent 07.07.2020, 15:48
Dokladnie. Powinnismy byc bardziej roszczeniowi, a nie milczymy cierpiac i czekajac az nas poprodza i udziela pomocy
abc
abc 07.07.2020, 10:04
Ja kiedyś czekałam z mamą na SORZe w Białej Podlaskiej 6 godzin na zbadanie przez lekarza. Wielokrotnie podchodziłam do personelu tam pracującego i zawsze słyszałam że trzeba czekać, że dali znać do lekarza na oddział ale nikt nie przychodzi. Na szczęście spotkałam znajomą pracującą w szpitalu i lekarz został przez nią powiadomiony, że czekam i mama została zbadana i przyjęta na oddział. Dowiedziałam się przy okazji, że nikt z SORu nie dzwonił na oddział po lekarza. Skoro ja zdrowa ledwo już tam siedziałam, to nie dziwię się, że chory człowiek tego nie wytrzymał.
Acjent
Acjent 07.07.2020, 15:50
Na innych sorach podobnie. Kpiny z pacjentow
Xx