Powiat bialski: Miliony na inwestycje

  • 08.07.2020, 09:20
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Miliony na inwestycje
34 mln zł, to łączna kwota jaką w promesach od rzędu otrzymali samorządowcy powiatu bialskiego. Pieniądze z Funduszu Inicjatyw Lokalnych mają wesprzeć realizację inwestycji w terenie. Gminy dobrze wiedzą na co przekazane kwoty przeznaczą.

Fundusz Inicjatyw Lokalnych to mechanizm uruchomiony w ramach tzw. tarczy samorządowej. Ma wesprzeć lokalne gminy i powiaty w realizacji zamierzonych inwestycji, w momencie, gdy kasy samorządowe znacznie uszczuplił brak wpływów z podatków, wywołany pandemią koronawirusa. (...)

W piątek, 3 lipca promesy przeznaczone dla samorządów powiatu bialskiego wręczał wójtom, burmistrzom, przedstawicielom starostwa bialskiego i miasta Biała Podlaska, wicepremier Jacek Sasin. Łącznie dla wszystkich samorządów przekazał 34 mln zł. – Trzeba zachęcić samorządy, by nie rezygnowały z zaplanowanych inwestycji, z powodu braku funduszy własnych. To ważne dla rozwoju regionów, ale i dla utrzymania działalności firm, które inwestycje w samorządach realizują. Jesteśmy przekonani, że te pieniądze będą dobrze spożytkowane – mówił wicepremier.

Powiat bialski ziemski otrzymał ponad 7 mln zł, miasto Biała Podlaska – prawie 11 mln zł. Wsparcie otrzymała też każda z gmin, w kwotach od kilkuset tysięcy zł do ponad 1 mln zł. - Te pieniądze pozwolą uzupełnić wkład własny do inwestycji, które zaplanowaliśmy w gminie w tym roku – mówi Kamil Kożuchowski, wójt gminy Piszczac, której przyznano 672 tys. zł. – W ramach rewitalizacji miejscowości Piszczac budujemy targowisko i na to przeznaczymy otrzymane fundusze.

Gmina Łomazy będzie mogła wydatkować 1,3 mln zł. – Mamy w planie ośmiomilionowe inwestycje, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości około 6 mln zł. Te pieniądze pozwolą nam zabezpieczyć wkłady własne - informował wójt Jerzy Czyżewski. Z 500 tys. zł przekazanych z FIS cieszy się również wójt gminy Rokitno. – O tym na co konkretnie przeznaczymy pieniądze, zdecydują radni – mówi wójt Jacek Szewczuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marian_czajkowski37481
marian_czajkowski37481 11.07.2020, 15:08
Narodzie Podlasko-Polesko-Lubelski promesy to nie kasa, TOŻ!

Pozostałe