Biała Podlaska: Tak będzie wyglądało przedszkole na Łomaskiej

  • 08.07.2020, 12:33
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Tak będzie wyglądało przedszkole na Łomaskiej
W budynku po sklepie z ubraniami i akcesoriami dla dzieci powstanie już w najbliższym czasie przedszkole dla 125 maluchów. Pieniądze na ten cel pochodzą w większości z dotacji Unii Europejskiej na rewitalizację zdegradowanych terenów miasta.

Budynek przy Łomaskiej 2d zostanie zaadaptowany na cele przedszkolne. Miasto zdecydowało o jego zakupie w ubiegłym roku i przeznaczyło na ten cel 2,5 mln zł. W maju tego roku podpisana została umowa z urzędem marszałkowskim na przekazanie dotacji w kwocie 19,5 na rewitalizację zdewastowanej części miasta.

W ramach tego przedsięwzięcia miasto w zakupionym budynku zorganizuje przedszkole. W przebudowanym budynku powstanie 5 sal dla 125 dzieci, gabinety: logopedyczno-medyczny oraz intendentki, przestronna szatnia, kuchnia, jadalnia oraz pomieszczenia techniczne. - Do budynku zapewniony będzie dojazd dla samochodów z ul. Łomaskiej. W południowo zachodniej części działki, w miejscu rozebranego fragmentu budynku, planowane jest utworzenie placu zabaw z nawierzchni bezpiecznej. Istniejący parking dla samochodów osobowych oraz plac wejściowy zostanie przebudowany, w ich miejsce wykonane zostaną nowe nasadzenia zieleni uporządkowanej oraz poprowadzone dojścia piesze. Wzdłuż południowej elewacji zaprojektowano taras drewniany dostępny z sal przedszkolnych – informuje Gabriela Kuc – Stefaniuk, rzecznik UM. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe