Gmina Biała Podlaska: Nie mogą się doczekać utwardzenia drogi

  • 09.07.2020, 10:28
  • Anna Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Nie mogą się doczekać utwardzenia drogi
Krystyna i Artur Danik z Husinki, nie mogą się doczekać utwardzenia drogi prowadzącej do ich posesji. – Kiedy padają ulewne deszcze, jak w ostatnich tygodniach, czy w czasie roztopów, drogą jest bardzo trudno przejechać – skarży się małżeństwo.

- Sześć lat temu wysypaliśmy, samodzielnie, kilka wywrotek żwiru, ale to nie wystarcza. Wciąż pojawiają się jamy, które niełatwo ominąć. Kilkukrotnie prosiliśmy o pomoc wójta gminy, ale nasze apele o wsparcie, zostały bez odzewu. Zależy nam, jedynie na wysypaniu kruszywa. Dzięki temu, moglibyśmy docierać do domu bez problemów. Teraz zmagamy się, jeżdżąc po błocie. Podobnie dzieje się wczesną wiosną i późną jesienią – mówi Artur Danik.

Wójt gminy Biała Podlaska, Wiesław Panasiuk, wyjaśnia, iż gmina remontuje nieutwardzone drogi cały czas. – Najgorsze są wiosna i jesień, kiedy występują opady. Podobnie jest teraz. Stąd mamy wiele pracy do wykonania. Czeka nas nie tylko utwardzenie drogi w Husince, ale też w innych miejscowościach. Staramy się to robić systematycznie. Kiedy jest błoto, nie da się wykonać prac od razu, należy poczekać aż grunt wyschnie. Jeśli pojawił się sygnał od mieszkańców, z pewnością sprawę trzeba załatwić. Jednak, nie da się tego zrobić od razu – zaznacza wójt Wiesław Panasiuk.

Dodaje, że nie wszędzie może być położony asfalt, gdyż zrobienie 1 km tego typu drogi, to wydatek ok. 1 mln 200 tys. zł, a utwardzenie kruszywem kosztuje ok. 200 tys. zł. – Nie jesteśmy w stanie położyć asfaltu wszędzie. Jednak, sprzęt do wyrównywania dróg pracuje bez przerwy. Zachęcam też wszystkich, którzy mają problem z drogami aby się zgłaszali do Urzędu Gminy Biała Podlaska – mówi wójt Wiesław Panasiuk.  

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe