Janów Podlaski: Kolejna mundurówka w janowskiej szkole

  • 10.07.2020, 10:42
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Kolejna mundurówka w janowskiej szkole
Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza nie poprzestaje w rozwoju i wzbogacaniu oferty edukacyjnej. W przyszłym roku szkolnym oprócz nowej klasy celno-skarbowej młodzież będzie też mogła kształcić się w klasie o profilu służba więzienna.

Porozumienie o utworzeniu klasy o profilu służba więzienna podpisano 30 czerwca w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej. Sygnowali go dyrektor bialskiej jednostki penitencjarnej major Artur Ambrozik oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza Jarosław Dubisz.

Obaj dyrektorzy uzgodnili też zakres i warunki współpracy, dotyczącej działalności promocyjnej i szkoleniowo-dydaktycznej pomiędzy bialskim więzieniem a janowską szkołą.

Z nowej propozycji w ofercie ZS młodzież będzie mogła skorzystać już od nadchodzącego roku szkolnego. Powstająca od września klasa może w przyszłości stać się pierwszym krokiem na drodze zawodowej kariery przyszłych pracowników zakładów karnych.

Oferta skierowana jest do uczniów, którzy oprócz kształcenia ogólnego, przewidzianego w programie liceum są zainteresowani poznaniem służby więziennej. Program z poszczególnych przedmiotów szkolnych realizowany będzie m.in. we współpracy z Zakładem Karnym w Białej Podlaskiej.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe