Międzyrzec Podlaski: Rozwijali talenty, szukali natchnienia

  • 11.07.2020, 10:15
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Rozwijali talenty, szukali natchnienia
Za nami dziesiąty, jubileuszowy plener malarski Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki. Jak co roku, już od wielu lat artyści spotkali się, by szukać inspiracji do nowych obrazów i odpocząć od codzienności.

Plener czwarty rok odbywa się w Tęczowym Folwarku w Krzymoszycach. Jest zwieńczeniem całorocznej pracy członków klubu. Namalowaliśmy łącznie około czterdziestu obrazów, z których zrobiliśmy wystawę – wyjaśnia Andrzej Szczerbicki, kierownik Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki oraz międzyrzeckiej Galerii ES. 

Przepiękne otoczenie Tęczowego Folwarku, daje artystom wytchnienie i natchnienie. W tym roku przyjechało tu 9 malarzy. – Każdy sam wybiera technikę i temat. Andrzej udziela nam ewentualnie wskazówek, dotyczących techniki – opowiada Elżbieta Kamasa.

- Wydaje nam się, że z roku na rok te nasze prace są lepsze. Zależy nam nie na ilości obrazów, ale na ich jakości. Poza tym  możemy pobyć sami ze sobą, w ciszy i skupieniu. Szczególnie w dobie wszechogarniającego stresu – mówi Beata Plińska.

- Zdążyliśmy się już dawno wszyscy poznać i zaprzyjaźnić. Możemy spędzić wspólnie czas, pośmiać się, pożartować. Znamy swoje potrzeby, wiemy co nas bawi. Dla wszystkich to przede wszystkim odpoczynek od codzienności – podsumowuje  Jagoda Patkowska.

W tym roku w malarskim plenerze wzięli udział: Ewa Gaszewska, Elżbieta Kamasa, Maria Kuczborska, Halina Paprota, Jagoda Patkowska, Beata Plińska, Anna Rzedzicka, Piotr Krukowski oraz oczywiście Andrzej Szczerbicki. Wernisaż poplenerowej wystawy w Galerii ES zaplanowany jest wstępnie na 23 listopada.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe