Gmina Drelów: Nocne zaciemnienie

  • 11.07.2020, 10:18
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Nocne zaciemnienie
Na terenie gminy od kilku miesięcy nie świecą latarnie. Wyłączono w ramach oszczędności.

Decyzję taką włodarz gminy miał podjąć wspólnie z radnymi. - W czasie COVIS-19, gdy mamy drastyczny spadek dochodów, musimy szukać znacznych oszczędności. W sezonie letnim, kiedy jest długo widno, nie tylko w Drelowie, ale na terenie całej gminy, wyłączyliśmy oświetlenie uliczne -  mówi Piotr Kazimierski.

Korzyści mają być znaczne. - Myślę, że będzie to co najmniej kilkadziesiąt, jeśli nie sto-kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze te przeznaczymy na doraźne inwestycje czy najważniejsze potrzeby - zauważa wójt. Oświetlenie uliczne zostanie oczywiście ponownie włączone dopiero w okresie zimowym 

Przypomnijmy, że gmina jest w trakcie ubiegania się o dofinansowanie z Funduszy Europejskich na kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego na oprawy typu LED, co w przyszłości ma zapobiec wyłączaniu latarni. - Wniosek jest obecnie po ocenie formalnej. W ciągu miesiąca lub dwóch sprawa się rozstrzygnie - dodaje Piotr Kazimierski. 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe