Powiat łosicki: Samorządowcy podpisali umowy na drogi 

  • 12.07.2020, 09:45
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Samorządowcy podpisali umowy na drogi 
Blisko pół miliona złotych trafiło do czterech gmin na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wkrótce ruszą inwestycje w Meszkach, Hruszewie, Bużce i Wólce Nosowskiej.

Przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych. 155 tys zł dofinansowania trafiło do gminy Łosice, która przebuduje drogę w Meszkach, po 95 tys. zł otrzymały gminy Platerów i Sarnaki, na remont dróg w Hruszewie i Bużce, natomiast 115 tys zł wsparcia otrzymała gmina Stara Kornica na modernizację drogi w Wólce Nosowskiej. Stosowne umowy zostały już podpisane. 

– To ważne i w wielu przypadkach długo wyczekiwane inwestycje. Z punktu widzenia rolników dobra i przejezdna w każdych warunkach pogodowych droga to szansa na sprawne dotarcie do miejsca pracy. Natomiast modernizacja zbiorników retencyjnych z pewnością wpłynie na zwiększanie zasobów wody, które można wykorzystywać na polach uprawnych, co z kolei jest niezwykle istotne zwłaszcza w okresach suszy – mówi Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego.

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel w sumie ponad 30 mln zł. Dzięki temu wsparciu w subregionie siedleckim wykonanych zostanie w sumie 60 inwestycji, w tym 4 w powiecie łosickim. W ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji wpłynęło łącznie 427 wniosków. 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Turysta
Turysta 13.07.2020, 21:37
Wreście będzie zrobiona nieszczęsna droga na pograniczu dwóch Gmin ( Platerów - Łosice ) chodzi o drogę ze stromym zjazdem Meszki - Falatycze !!!

Pozostałe