Gospodarka: Nasi przedsiębiorcy skorzystali z tarczy

  • 15.07.2020, 10:35
  • (jlkl)
Gospodarka: Nasi przedsiębiorcy skorzystali z tarczy
Wsparcie z tarczy antykryzysowej w ZUS, o jakie płatnicy ubiegali się najczęściej trafiły do prawie 8 tysięcy płatników z Białej Podlaskiej oraz powiatów: bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego.  

W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim ze zwolnienia ze składek skorzystało dotychczas ponad 5,2 tys. płatników. Łączna kwota zrealizowanych dla nich umorzeń to przeszło 35,7 mln zł.

- W powiecie radzyńskim z ulgi skorzystało ponad 1,8 tys. przedsiębiorców na kwotę ok. 13,7 mln zł, a w parczewskim – ponad 900 płatników na kwotę 7 mln zł. – wylicza rzecznik lubelskiego oddziału ZUS Małgorzata Korba.

W związku z epidemią przedsiębiorcy mogą korzystać również z innych ulg w ZUS: odroczenia terminu płatności składek i rozłożenia zaległości na raty (bez opłaty prolongacyjnej). Mogli także wystąpić o to, by ZUS nie pobierał odsetek za spóźnienie w opłaceniu składek. Te ulgi dotyczyły składek należnych za 2020 rok.

(jlkl)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe