Koronawirus: Dziewięć nowych przypadków w naszym regionie

  • 15.07.2020, 10:51
  • red.
Koronawirus: Dziewięć nowych przypadków w naszym regionie Gmina Łomazy/Facebook
W dzisiejszym komunikacie rzecznik wojewody poinformował o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. Dziewięć z nich to osoby z powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej. Potwierdzono też pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 u mieszkańca gminy Łomazy.

- Na terenie województwa lubelskiego mamy jedenaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje rzecznik wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

- trzech kobiet w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- trzech mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 41-60 z Lublina, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu hrubieszowskiego, z kwarantanny granicznej.

Do dnia 15 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 843 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 596 ozdrowieńców i zarejestrowano 20 zgonów.

Wczoraj władze gminy Łomazy poinformowały o pierwszym przypadku zachorowania na COVID-19 u mieszkańca z terenu samorządu. - Na terenie gminy Łomazy potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 – chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Służby sanitarne w ramach prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego pozyskały kontakty do osób, które miały styczność z osobą chorą. 25 osób jest objętych kwarantanną na dzień 14 lipca. Apelujemy o uszanowanie prywatności pacjenta i jego rodziny. Prosimy również o zachowanie spokoju i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa - informują.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe