Międzyrzec Podlaski: Będą konsultacje społeczne online

  • 16.07.2020, 09:40
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Będą konsultacje społeczne online
Burmistrz zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach w związku z trwającym opracowywaniem strategii rozwoju elektromobilności. W związku z epidemią koronawirusa narada odbędzie się już dziś, 16 lipca, w trybie zdalnym.

W związku z przystąpieniem do opracowania „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla miasta Międzyrzec Podlaski na lata 2019-2035”, jak również trwającymi konsultacjami społecznymi projektu dokumentu władze zapraszają mieszkańców oraz przedstawicieli sektora gospodarczego i społecznego do udziału w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym.

Odbędzie się ono w czwartek, 16 lipca, o godz. 16.00 w sali konferencyjnej urzędu miasta przy ul. Pocztowej 8. Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w nim online, pod linkiem: https://maciejmysona.clickmeeting.com/konsultacje-strategii-rozwoju-elektromobilnosci-dla-miasta-miedzyrzec-podlaski?_ga=2.150538484.392134352.1593674850-512401519.1591251659. Na spotkaniu będzie możliwość wyrażenia uwag, opinii i propozycji.

Celem opracowanej strategii jest wskazanie kierunków rozwoju w zakresie transportu nisko- i zeroemisyjnego oraz rozwiązań z obszaru smart city, a także wsparcie w zakresie realizacji polityki elektromobilności prowadzonej przez Polskę i Unię Europejską. Wdrożenie zaproponowanych w dokumencie rozwiązań przyczyni się do poprawy jakości życia w mieście poprzez m.in. zniwelowanie hałasu pochodzącego z transportu.

Ponadto inwestycje pozwolą na wzrost konkurencyjności i rozwój funkcji turystycznych, inwestycyjnych i osadniczych Międzyrzeca Podlaskiego. - Mieszkańcy i partnerzy społeczni będą ostatecznymi odbiorcami korzyści wynikających z działań strategii, dlatego zachęcam do aktywnego uczestnictwa w procesie jej opracowania - mówi burmistrz Zbigniew Kot.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe