Drelów: Wreszcie koniec wertepów na Bankowej

  • 16.07.2020, 16:30
  • Anna Ostapiuk
Drelów: Wreszcie koniec wertepów na Bankowej
Mieszkańcy ulicy Bankowej w Drelowie od dziś mogą cieszyć się jazdą po równej drodze. Powiatówka z płyty została w końcu pokryta dywanem asfaltowym.

Nierówne betonowe płyty, z których wykonany był odcinek drogi przebiegający ulicą Bankową w Drelowie, zostały w dniu 6 lipca tego roku nareszcie pokryte nawierzchnią asfaltową, a kilka dni wcześniej utwardzone kruszywem. 

Przypomnijmy, że remont drogi powiatowej Drelów-Żerocin na odcinku o długości 0,590 km realizowany jest w całości z funduszy powiatu bialskiego. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., które wygrało przetarg z ofertą w kwocie 329 285,35 zł. 

- Tym razem gmina Drelów nie partycypuje w kosztach. Cieszymy się jednak, że ta droga wreszcie doczekała się nowej nawierzchni. Coraz więcej osób deklaruje chęć budowy domów jednorodzinnych przy tej ulicy. Wciąż są tam dostępne działki. Dlatego sądzę, że lepsza droga przyspieszy też zabudowę - wyjaśnia wójt Piotr Kazimierski. 

Zakres prac budowlanych obejmuje: roboty przygotowawcze, wykonanie warstwy podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem, wykonanie warstwy z betonu asfaltowego, wykonanie zjazdów z kruszywa łamanego i z betonu asfaltowego, roboty wykończeniowe oraz regulację poboczy. 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe