Region: Święto prostego życia

  • 17.07.2020, 13:45
  • Anna Chodyka
Region: Święto prostego życia
W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych, Golgota Młodych czyli tzw. święto prostego życia organizowane przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej nie odbędzie się w Serpelicach.

Wydarzenie gromadzące setki młodych ludzi będzie miało inną niż poprzednio formułę. Część osób będzie mogło uczestniczyć w konferencjach, które odbędą się w Lublinie. Pozostali obejrzą prelekcje online.

Organizatorzy nie rezygnują jednak, z przygotowania tegorocznej edycji i przenoszą spotkanie do Lublina. - Sala konferencyjna w podziemiach naszego kościoła umożliwia przeprowadzenie Golgoty Młodych przez internet przy jednoczesnym udziale publiczności. Przewidujemy wpuszczenie na salę ok. 150 osób przy zachowaniu reżimu sanitarnego – wyjaśnia organizator br. Szymon Janowski OFM Cap.

Temat tegorocznej Golgoty Młodych to „Boskie Ciało”. Będzie on dotyczył chrześcijańskiej wizji płciowości, seksualności i ciała. Golgota Młodych odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia i będzie transmitowana w godzinach popołudniowych. Dostęp do transmisji będzie możliwy po zakupie „biletu wstępu”. Już niebawem szczegóły pojawią się w mediach społecznościowych i na stronie internetowej www.golgotamlodych.pl.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe