Gmina Drelów: Zamiast dożynek - wystawa wieńców

  • 18.07.2020, 10:53
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Zamiast dożynek - wystawa wieńców
Wójt oraz Gminne Centrum Kultury w Drelowie zapraszają sołectwa do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy roku 2020”. Jednocześnie informują, iż na tegoroczną formułę dożynek będzie miał wpływ dalszy przebieg epidemii Covid-19.

Z powodu zaistniałej sytuacji epidemicznej, zgodnie z zaleceniami ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej święto plonów nie odbędzie w zwyczajowo przyjętej formule, dlatego też organizatorzy nie określają też miejsca konkursu. Jeżeli warunki na to pozwolą, na terenie otwartym przy GCK w Drelowie odbędzie się plenerowa wystawa wieńców dożynkowych.

Jednocześnie pracownicy centrum kultury zapraszają wszystkie sołectwa do udziału w corocznym konkursie na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy". Aby wziąć udział w zmaganiach należy dokonać telefonicznego zgłoszenia do 14 sierpnia 2020 r. na nr tel. 83 372 01 54, wykonać wieniec i dostarczyć go we własnym zakresie do siedziby GCK do dnia 28 sierpnia 2020 r. 

Do wieńca dołączona powinna być dokumentacja zdjęciowa i opis procesu jego powstawania. Wytwory oceniane będą w dwóch kategoriach: tradycyjny i współczesny. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na internetowej stronie organizatora: www.gck.drelow.pl. Ocena wieńców odbędzie się podczas Gminnych Dożynek 2020 na placu dożynkowym lub w innej bezpiecznej formie w zależności od sytuacji epidemicznej. 

Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy dla wykonawców wszystkich wieńców. Zwycięzca będzie reprezentował gminę podczas Dożynek Powiatowych w 2021 roku. 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe