Gmina Łomazy: Stracili dom, ocalili życie

  • 21.07.2020, 10:07
  • (jlk)
Gmina Łomazy: Stracili dom, ocalili życie OSP KSRG Rossosz
W nocy z 18 na 19 lipca w drewnianym domu w Szymanowie wybuchł pożar. Sześć przebywających w nim osób zdążyło opuścić miejsce nim płomienie strawiły dobytek. Straty oszacowano na 100 tys. zł. Nie wiadomo, jak doszło do zaprószenia ognia. Przyczynę bada policja. 

W domu przebywało sześć osób, dwójka jego mieszkańców oraz czterech gości. Na szczęście udało im się uciec przed zabójczym żywiołem. Przybyła ma miejsce straż pożarna ugasiła ogień i rozebrała konstrukcję budynku. W akcji ratowniczej uczestniczyły jednostki OSP KRG z Łomaz i Rossosza oraz JRG Biała Podlaska. Straty oszacowało na ok. 100 tys. zł. Część wyposażenia udało się wynieść. Mimo to poszkodowani nadal potrzebują pomocy. Póki co znaleźli schronienie u rodziny z Lubenki.

– W tym tygodniu zorganizujemy zbiórkę, bo potrzebują naprawdę dużych nakładów finansowych, by zbudować nowy dom. Stracili niemal cały dorobek – mówi sołtys wsi Joanna Panasiuk. - Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Jesteśmy w trakcie jej ustalania – informuje oficer prasowy bialskiej policji Barbara Salczyńska-Pyrchla.  

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe