Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 14:39
Reklama
Reklama

Lubelski "Tarczobus” w walce z koronawirusem

"Tarczobus", czyli mobilny punkt informacyjno-doradczy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie odwiedził 20 miast w województwie lubelskim. Celem akcji było dotarcie z informacjami o formach wsparcia realizowanymi przez powiatowe urzędy pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej COVID-19. Adresatem była ogromna grupa przedsiębiorców, która ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa. 
Lubelski "Tarczobus” w walce z koronawirusem

"Tarczobus” wyruszył w trasę 16 czerwca br., odwiedził 20 miast naszego województwa, tj. Zamość, Krasnystaw, Łuków, Radzyń Podlaski, Biłgoraj, Łęczna, Świdnik, Bełżyce, Opole Lubelskie, Kraśnik, Janów Lubelski, Chełm, Tomaszów Lubelski, Parczew, Lubartów, Puławy, Ryki, Włodawa, Hrubieszów oraz Białą Podlaską. Zespół z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w każdym z miast dodatkowo wspierali pracownicy powiatowych urzędów pracy. Wspólnie pomagali wypełniać niezbędną dokumentację oraz informowali o dodatkowych środkach unijnych dedykowanych przedsiębiorcom. Konsultacje przybierały formę porad indywidualnych, aby pomoc była adekwatna do potrzeb. Ważną częścią spotkań było również przekazanie powiatowym urzędom pracy symbolicznych czeków ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki pozwolą na udzielenie niezbędnego wsparcia przedsiębiorcom i tym samym zminimalizowanie negatywnych skutków pandemii koronawirusa. 

Projekty realizowane przez powiatowe urzędy pracy oprócz podstawowych form zakładają również wsparcie: 

Środki mają pomóc w utrzymaniu tysięcy miejsc pracy. Do 14 lipca 2020 r. do miejskiego i powiatowych urzędów pracy wnioski o taką formę wsparcia złożyło 15 344 przedsiębiorców, a liczba pracowników objętych wsparciem we wnioskach wyniosła 116 395. Podpisano 12 445 umów o łącznej wartości 120 102 507,80 zł. 
Informacji na temat oferowanych form wsparcia należy szukać na stronie internetowej WUP w Lublinie lub na stronach internetowych właściwych ze względu na miejsce zamieszkania/siedziby pracodawcy powiatowych urzędów pracy. Wszelką niezbędną dokumentację należy złożyć w powiatowym urzędzie pracy (PUP) właściwym ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. W razie wątpliwości należy skontaktować się Punktem Kontaktowym RPO w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie, ul. Obywatelska 4, 20-092 Lublin, tel. 81 46-35-363 lub 605 903 491, e-mail: [email protected].


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NamorTreść komentarza: Z kostkami jest taki problem, że faktycznie nie wiadomo co brać, osobiście mam kostkę z Bruk bet i sprawdza się świetnie - przetrwała całą zimę bez zmianData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:59Źródło komentarza: Rzucał kostką brukową w okna byłej partnerkiAutor komentarza: czyt→ łłOTreść komentarza: Droga Rito: Kim były te Panie i dlaczego nie wiwdziały JAK się zachować. Kłoda Mł. to wieś. 2. Dlaczego pies, jest przetrzymywany w Kojcu. Może niech KTOŚ z Was, wlezie do kojca i pomieszka dwa lata. Wstaczy tydzień. Jest nagonka na wiejski styl życia. Mieszczanie, sobie chcą po wisi łazić, jak po ZofiiLasku. Nie znając i nie będąc znanym. Polecam bajkę o CzrwonymKapturku. Kończy się tak: Gajowy rozcina brzuszek Wilka i wyskakuje żywy Kapturek i Babcia. Pozdrawiam. Nie wiem, tylko, co robi SP. Chyba. A nie, oszukałem Was. I Dzieicko i Babcia, są już w kawałeczkach. Wilków nie ma : D : Ha ha PIW- już Was ostrzegałem, ASF Was niczego nie nauczył.Data dodania komentarza: 17.04.2024, 08:16Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: RitaTreść komentarza: Wlaściciele powinni wysoko karę płacić i odszkodowanie. Bo nie tylko w kłodzie psy latają i sa zagrozeniem na ulicach. Jeden właściciel by zapłacił spora grzywnę i dszkodowanie może wtedy następne właściciele by psy na posesji zamkniętej trzymali.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 19:08Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: lgbtTreść komentarza: Odpadł przez uchwałę czy inni byli lepsi. Jasnowidz jesteś czy co.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 17:09Źródło komentarza: Uchwała anty-LGBT odcięła miasto od pieniędzyAutor komentarza: Mieszkaniec miasta.Treść komentarza: PO wyborach, to mieszkańcy mogą się teraz cmoknąć w czoło. Woda ciepła, zimna i ogrzewanie już na pewno nie stanieją. Bardzo dziękujemy fajnopolakom z Białej za świetny wybór :) :) Teraz dzięki wam spadająca liczba młodych mieszkańców tego miasta będzie malała jeszcze bardziej :)Data dodania komentarza: 16.04.2024, 13:24Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Tanieje ciepło, co z czynszami
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama