PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ (PO WER)

  • 21.07.2020, 14:58
  • Artykuł sponsorowany
PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ (PO WER)

Działania i udogodnienia dla beneficjentów w ramach COVID-19.

W obliczu pandemii COVID-19 na finansowanie działań PO WER w ramach tarczy antykryzysowej przeznaczono kwotę 69 560 793 PLN  (51 896 000 PLN - środki dodatkowego limitu Funduszu Pracy (FP) na 2020 r. oraz 17 664 793 PLN – środki w ramach obecnego limitu FP na 2020 r.).

Oprócz podstawowych form wsparcia w zakresie instrumentów i usług rynku pracy, wynikających z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, projekty realizowane przez PUP/MUP zakładają również wsparcie dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych poprzez następujące instrumenty, które maja na celu zminimalizowanie negatywnych skutków pandemii koronawirusa:

  • dofinansowanie  części kosztów wynagrodzeń  pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19(dla przedsiębiorców);
  • dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-2019(dla przedsiębiorców będących osobą fizyczną niezatrudniającą pracowników);
  • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej w następstwie wystąpienia COVID-19 (dla organizacji pozarządowych).

Co musisz zrobić?
Informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronie internetowej WUP w Lublinie: https://power-wuplublin.praca.gov.pl/ lub na stronach internetowych właściwych ze względu na miejsce zamieszkania/siedziby pracodawcy powiatowych urzędów pracy. Jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości Zadzwoń do nas – a my Cię pokierujemy dalej.

Punkt Informacyjny
Wydział Realizacji PO WER
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100
20-094 Lublin
tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476
e-mail: [email protected]
power-wuplublin.praca.gov.pl

 

 Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mauryyycy
Mauryyycy 10.08.2020, 23:43
Tutaj https://sofista.com.pl/copywri… też czytałam o kondycji firm, dobrze, zę są takie programy operacyjne, ale czy w 100% zaspokajają potrzeby?

Pozostałe