Biała Podlaska: Policjanci sprawdzają, czy właściciele i klienci przestrzegają zasad

  • 22.07.2020, 14:59
  • red.
Biała Podlaska: Policjanci sprawdzają, czy właściciele i klienci przestrzegają…
Bialscy policjanci sprawdzają przestrzeganie przepisów w zakresie ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W miniony weekend funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę jednego z bialskich lokali, ujawniając tam szereg nieprawidłowości.

- W ostatnim czasie w całej Polsce słyszy się o wciąż wysokiej liczbie nowych zachorowań. Jednak zarówno w placówkach handlowych czy miejscach rekreacyjnych można zauważyć osoby, które nie utrzymują dystansu, nie zasłaniają ust i nosa oraz nie dezynfekują rąk. Zgłoszenia takie otrzymujemy również od mieszkańców naszego powiatu - mówi podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie powiatu, policjanci każdego dnia kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, a o wszelkich nieprawidłowościach na bieżąco informowany jest powiatowy inspektor sanitarny. W trakcie codziennych służb kontrolują również przestrzeganie obowiązujących ograniczeń w przestrzeni publicznej.

W miniony weekend policjanci bialskiej komendy przeprowadzili kontrolę przestrzegania przepisów przeciwepidemiologicznych w jednym z lokali na terenie Białej Podlaskiej. Ujawnili tam szereg uchybień. Stwierdzili, iż na terenie lokalu wytyczne dotyczące bezpieczeństwa klientów nie są przestrzegane i to zarówno w zakresie utrzymania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk i zakrywaniu ust i nosa jak też ilości gości przebywających w obiekcie, natomiast w atrium lokalu odbywała się dyskoteka. - W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami informacja ta przekazana została do sanepidu. 

- Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie zaleceń bezpieczeństwa. Policja zapewnia, że dbając o życie i zdrowie mieszkańców, stanowczo reaguje wobec osób lekceważących obowiązujące zasady. Przypomina, że za łamanie obowiązujących przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. Karę administracyjną w wysokości od 5 do 30 tys. zł może nałożyć też sanepid - dodaje rzeczniczka policji.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zzz
Zzz 23.07.2020, 22:22
A sami wpadli bez masek, za to z gazem i pałą😂😂😂
Zdzichu
Zdzichu 23.07.2020, 22:20
Nie ma epidemi, SP nie powinno brać udziału w tej ogłupiającej Propagandzie, wystarczy zlecić to jednemu rzetelnemu reporterowi aby to sprawdził. Lekarze z całego świata głośno i wyraźnie mówią o tym na YT. Sprawdźcie konferencje 150 lekarzy. Oszukiwanie ludzie nie jest dobra praktyka. Mandaty są bezprawne!!! Ogłaszam wyzwanie dla Bialczan- mianowicie wyłączamy TV i radio na 2 tygodnie i szukamy informacji w internecie na tematy na interesujące, na 1 temat kilka źródeł omijając źródła głównego nurtu, niech będą to źródełka małe, nie zależne, nie mające z tego korzyści, robice śledztwa dla dobra innych, poszukujących prawdy. Są takie. W niemczech już powołano komisję obywatelska ws. Kontrolowirusa. Ludzie obudźcie się.
Ewa
Ewa 23.07.2020, 21:41
Powinni wszędzie sprawdzać, bo nigdy nie bedzie normalnie, lepiej się trochę przemeczyć, a pozniej korzystać ze wszystkiego na luzie
Pandemiodebile
Pandemiodebile 23.07.2020, 16:56
Nie ma żadnej pandemii!!! Przestańcie szczuć ludzi na siebie. Czy są jakieś inne choroby bezobjawowe?????
Zdzichu
Zdzichu 23.07.2020, 22:08
Chciałem Ci dać lajka a wyszedł dislike :(
Bxx
Bxx 22.07.2020, 19:42
ku..... a kościołów to nikt nie kontroluje, !!!!!!
Zdzichu
Zdzichu 23.07.2020, 22:34
Kościoły powinni pozamykać, gdyby ludzie chociaż raz przeczytali biblię w życiu nie poszli by do tego budynku. Nie ma nic wspólnego o z naukami Jezusa. Wiara ludzi opiera się na kilku wersach bardzo grubej książki. Kościół katolicki zabił więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci. Inkwizycja (święta) = dżihad. Ta wiarę wszędzie wprowadzono ogniem i mieczem. Zastanówcie się dlaczego najważniejsze święto (Wielkanoc) jest ruchome, i skoro jest najważniejsze bo zmartwychstal nasz Mesjasz to dlaczego widzimy go wszędzie umęczonego na tym krzyżu a nie wspaniałego, zdrowego, zmartwychstalego, tego który nas wyzwolił. Nosicie na szyji krzyż, narzędzie do tortur i zabójstwa Jezusa, gdyby teraz go zastrzelono nosilibyscie kabin na szyji. Pobudka ludzie i nie włączajcie drzemki! :)

Pozostałe