Nowoczesny dom: Zapewnij sobie zdrowy mikroklimat!

  • 22.07.2020, 14:19
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Nowoczesny dom: Zapewnij sobie zdrowy mikroklimat!
Czyste powietrze w domu daje wiele korzyści. Warunkiem jest jednak dobrze dobrana i wykonana wentylacja z rekuperacją. Firma Coldmark zapewnia montaż i serwis instalacji na najwyższym poziomie.

Rekuperacja polega na tym, że powietrze wywiewane ze środka pomieszczenia, swoją temperaturą nagrzewa te zimne, nawiewane do wewnątrz. W przypadku tego urządzenia mamy zapewniony odzysk ciepła, który zmniejsza zużycie energii i dba o środowisko. Najczęstszym miejscem stosowania tego urządzenia są domy, biura, hale, magazyny, sklepy, restauracje itp. Rekuperator składa się z silników nawiewu i wywiewu oraz filtra powietrza, za pomocą którego zaciągane do środka powietrze jest czyste i świeże. Urządzenie może być częścią wentylacji.

Oszczędność kosztów
Korzyści z posiadania w domu wentylacji z rekuperacją jest wiele. Przede wszystkim nie mamy problemów z nadmiarem wilgoci, co wiąże się z brakiem występowania na ścianach wykwitów. Dzięki regulacji poziomu wilgotności możemy ustawić parametr na takim poziomie, jaki nam odpowiada. Wymiana stużek zapewnia nam stały poziom świeżego powietrza, co jest szczególnie ważne podczas pracy czy wypoczynku. Zaletą jest również opcja filtracji nawiewanego powietrza z pyłków. Dzięki niej przestrzeń staje się przyjazna także dla alergików. Niezwykle ważną kwestią jest także oszczędność kosztów ogrzewania budynku. – Nasi specjaliści dobiorą odpowiedni rekuperator w oparciu dokładne wyliczenia i parametry domu. Tylko dokładna analiza pozwoli dobrać system, który w optymalny sposób spełni oczekiwania klienta – mówi właściciel Coldmark Marek Grzesiuk.

Świeżość o każdej porze 
Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w domu klimatyzacji. Rozwiązanie pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu, niezależnie od warunków na zewnątrz. Podobnie jak w przypadku wentylacji z rekuperacją, we wnętrzu mamy świeże powietrze o optymalnej wilgotności, co ułatwia oddychanie. Dzięki filtrom nawet osoby mające problemy z drogami oddechowymi mogą się czuć w domu komfortowo. – Klimatyzacja posiada także szerokie zastosowanie w pomieszczeniach przemysłowych, magazynach, chłodniach lub serwerowniach, gdzie tak istotne jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury powietrza potrzebnej do optymalnego działania urządzeń lub właściwego przechowywania produktów – zaznacza Grzesiuk. – Proponujemy kompleksową usługę, od doradztwa w zakresie doboru urządzeń i wyceny, poprzez montaż, po serwis oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Istnieje wiele sposobów montażu (splity, kasetonowe, ścienno-przysufitowe, kanałowe), dlatego nasi eksperci pomagają w wyborze rozwiązania, które jest najlepsze dla danego budynku. 

Coldmark ma swą siedzibę w Chotyczach 99 k. Łosic.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe