Ulan-Majorat: Instruktor zasłużony dla kultury!

  • 23.07.2020, 18:23
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Ulan-Majorat: Instruktor zasłużony dla kultury! Łukowski Ośrodek Kultury
Na wydarzeniu recytatorskim „Wirtualne i Realne Barwy Słów…” zarząd województwa wyróżnił Sławomira Żyłkę Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego za zasługi dla kultury. Instruktor recytacji od 35 lat jest nierozerwalnie związany z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie, a od 40 lat pracuje na rzecz upowszechniania i tworzenia kultury w regionie.

Impreza, podczas której animatorowi kultury wręczono wyróżnienie odbyła się 7 lipca w Łukowskim Ośrodku Kultury. - Jest mi bardzo miło. Otrzymanie medalu jest zagrzewające do pracy. Cieszę się, tym bardziej że pracuję z coraz młodszymi ludźmi i udaje mi się znaleźć z nimi wspólny język – podkreśla Sławomir Żyłka.

– Pracuję z ludźmi, którzy chcą się rozwijać, niezależnie od tego, czy w przyszłości będą aktorami, recytatorami, czy będą wykonywać inne zawody. Umiejętności, które nabywają, sprawiają, że potrafią rozmawiać z drugim człowiekiem i to jest sens mojej pracy - podkreśla.  

Pomysłodawca konkursów 
Sławomir Marek Żyłka w urodził się 14 stycznia 1957 roku w Szczytnie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie oraz Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie. Pracę w placówkach oświatowych i kulturalnych rozpoczął w październiku 1977 r. W tym czasie korzystał z wielu form doskonalenia zawodowego w formie plenerów, kursów i warsztatów z zakresu teatru, kultury żywego słowa, plastyki i animacji kulturalnej organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego, Wojewódzki Dom Kultury w Białej Podlaskiej i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 21 lipca

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe