Gmina Sosnowica: Wójt etat obiecał, ale roboty nie dał

  • 24.07.2020, 14:05
  • Tomasz Wachulski
Gmina Sosnowica: Wójt etat obiecał, ale roboty nie dał
Mieszkanka gminy Sosnowica poskarżyła się marszałkowi województwa lubelskiego na swojego wójta. Marszałek przesłał pismo radzie gminy. Ta po konfrontacji Sławomira Czubackiego z niezadowoloną kobietą uznała jej skargę za bezzasadną.

Na przełomie maja i czerwca kobieta wystosowała skargę na wójta i przesłała ją do urzędu marszałkowskiego. Zarzuciła włodarzowi, że mimo wcześniejszych obietnic nie zatrudnił jej w urzędzie gminy. Ponoć miała obiecane stanowisko robotnika gospodarczego. Zamiast niej fuchę otrzymała inna mieszkanka.

Pracownicy wydziału spraw społecznych urzędu marszałkowskiego po przeanalizowaniu dokumentu uznali, że nic w tej sprawie zrobić nie mogą, bo nie mają takich kompetencji. Pismo przesłali więc do gminy. - Otrzymaliśmy je 23 czerwca. Zostało przekazane radzie. Jego analizą, 2 lipca zajęła się komisja skarg, wniosków i petycji – relacjonuje sekretarz gminy Anna Obel-Szurek.

Na posiedzenie prócz wójta zaproszono również skarżącą, która podtrzymała swoje stanowisko. Włodarz tłumaczył radnym i kobiecie, że do prac porządkowych zatrudnia osoby bezrobotne, które na podstawie zawartej wcześniej umowy kieruje mu Powiatowy Urząd Pracy w Parczewie. Tych zasad zmienić nie może. Przedstawiciele komisji po wysłuchaniu obydwu stron uznali skargę za bezzasadną. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 21 lipca

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe