Powiat łosicki: Sołectwa czeka mega metamorfoza

  • 25.07.2020, 11:30
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Sołectwa czeka mega metamorfoza
Budowa, modernizacja i wyposażenie świetlic wiejskich, montaż kamer i oświetlenia, wymiana okien, nowe boiska, place zabaw i siłownie zewnętrzne, to tylko niektóre z inwestycji dofinansowanych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020. 

Przypomnijmy, że dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020” otrzymały 1184 inwestycje, spośród 264 gmin. Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach MIAS przeprowadzono jeszcze w grudniu 2019 r.

Gminy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł. Sołectwa z powiatu łosickiego otrzymają łącznie 280 tys zł z tej puli.  Samorządowcy podpisali już stosowne umowy. W tym roku, na wsparcie lokalnych społeczności samorząd Mazowsza przeznaczył blisko 12 mln zł

Dzięki programowi wspierane są inicjatywy, na które sołectwa bardzo często nie mają już funduszy. Zgłaszane wnioski pokazują, że potrzeby są bardzo różne a ludzie mają mnóstwo ciekawych pomysłów. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 21 lipca

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe