Biała Podlaska: PSW uczelnia trzecia w kraju

  • 28.07.2020, 16:20
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: PSW uczelnia trzecia w kraju
Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zajęła III miejsce w rankingu pisma Perspektywy. W tej kategorii konkurowały ze sobą trzydzieści cztery uczelnie z całej Polski. – To niewątpliwy sukces – zaznacza rektor prof. Jerzy Nitychoruk.

- Trzecie miejsce w rankingu spowodowane jest między innymi pandemią koronawirusa. Dane do rankingu były zbierane w ograniczonym zakresie, spowodowanym względami epidemicznymi, co sprawiło, że nie mieliśmy okazji podzielić się wszystkimi sukcesami, które mamy na koncie. W rankingu, wyjątkowo w tym roku, brane były pod uwagę możliwości doktoryzowania się na uczelni, a z założenia, które narzuca nowa ustawa państwowym wyższym szkołom zawodowym, szkoły doktorskie na tego typu uczelniach nie mogą być zakładane. Ten przywilej powinien, zgodnie z ustawą, przysługiwać jedynie szkołom uczelniom akademickim, a nie zawodowym – mówi rektor prof. Jerzy Nitychoruk.

Dodaje, że PSW chce pozostać uczelnią zawodową, gdyż rynek lokalny tego właśnie rodzaju placówek potrzebuje. – Staramy się bardzo dobrze wykonywać naszą pracę dydaktyczną, a także rozwijać naukowo w każdej dziedzinie, którą uwzględnia ranking Perspektyw. Uważam, że ranking jest istotny dla młodzieży, która wybiera studia. Dzięki informacji o wysokich notach, które mamy, młodzi ludzie mogą się zdecydować na kształcenie na PSW. Bardzo cieszymy się z trzeciego miejsca, ale też mamy wielką nadzieję, że w przyszłości awansujemy w rankingu na wyższe miejsce– zaznacza prof. Jerzy Nitychoruk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 28 lipca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe