Koronawirus w międzyrzeckim komisariacie. Zagrożone drelowskie przedszkole

  • 29.07.2020, 12:08
  • red.
Koronawirus w międzyrzeckim komisariacie. Zagrożone drelowskie przedszkole Google Street View
Jeden z policjantów międzyrzeckiego komisariatu policji jest zakażony koronawirusem. Na badania na obecność koronawirusa oczekuje jego żona, która z kolei jest pracownicą przedszkola w Drelowie.

Jeden z policjantów międzyrzeckiego komisariatu policji jest zakażony koronawirusem.

- W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 u jednego z funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie policjantów, pracowników i mieszkańców naszego powiatu Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny podjęli decyzję o czasowym wyłączeniu komisariatu - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

W uzgodnieniu z sanepidem podejmowane będą dalsze decyzje. Zgodnie z procedurami trwa dezynfekcja zarówno budynku komisariatu jak też radiowozów będących na jego wyposażeniu.

Funkcjonariusz, u którego dzisiaj potwierdzony został pozytywny wynik testu na COVID-19 przebywa obecnie w szpitalu, natomiast 48 policjantów i pracowników przebywa na kwarantannie.

W sprawach objętych działaniem międzyrzeckiego komisariatu należy na razie kontaktować siębsię z Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej, Pl. Wojska Polskiego 23, tel. tel. 47 814-1300. W realizacji zadań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom bialskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z OPP KWP Lublin.

Na obecność koronawirusa oczekuje też żona policjanta, która z kolei jest pracownicą przedszkola w Drelowie.

- Jedna z pracownic Samorządowego Przedszkola w Drelowie oczekuje na wyniki badań na obecność koronawirusa. Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że jej mąż, policjant międzyrzeckiego komisariatu, jest hospitalizowany w związku z zakażeniem koronawirusa. Ustaliliśmy już kto mógł mieć kontakt z pracownicą. W ostatnich dniach pod jej opieką przebywało troje dzieci. Przedszkole zostało zamknięte do odwołania, a wszyscy rodzice dzieci mają być poinformowani o zaistniałej sytuacji, by ograniczyli jak na razie kontakt z innymi osobami do czasu wyjaśnienia, czy pracownica przedszkola jest zakażona - informuje wójt Piotr Kazimierski.

- Spodziewamy się jednak, że ryzyko zakażenia jest duże. Nie ukrywam, że to także dla urzędu gminy stanowi zagrożenie, bo część pracowników naszego urzędu jest spokrewniona z policjantami komisariatu policji w Międzyrzecu Podlaskim - dodaje wójt.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
elo
elo 30.07.2020, 14:42
HWDP!
anonim
anonim 29.07.2020, 15:10
Totalsi organizują protest rodziców przeciwko zdalnemu nauczaniu. Już dzisiaj składamy staropolskie "Bóg zapłać".

Pozostałe