Region: Nie będzie przeprawy promowej na trasie Gnojno - Niemirów

  • 30.07.2020, 09:43
  • Anna Chodyka
Region: Nie będzie przeprawy promowej na trasie Gnojno - Niemirów
W sezonie letnim chętnie korzystamy z przepraw promem, ale w tym roku nie popłyniemy z Gnojna do Niemirowa, gdyż nie pozwala na to poziom wody w Bugu i pojawiające się łachy piachu. Przeprawy odbywają się na trasie Mielnik – Zabuże i Drohiczyn – Bużyska.

W tym sezonie nie będzie czynna przeprawa promowa Niemirów-Gnojno.

– Poziom wody jest niestabilny. Wiosną było bardzo mało wody, więc w ogóle przeprawy nie odbywały. Chociaż obecnie poziom wody się podniósł, to wciąż jest to za mało żeby prom mógł pływać. Na trasie robi się łacha piachu, więc przepłynięcie promu jest niemożliwe. Jesteśmy na etapie projektowania zmiany położenia przystani i trasy promu. Prawdopodobnie prace zostaną zakończone w przyszłym roku – mówi wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski.

Trasa Mielnik-Zabuże
W tym sezonie funkcjonuje przeprawa promowa Mielnik Przedmieście – Zabuże. Jest czynna codziennie od 1 maja do 2 listopada w godz. 06:00 - 20:00. Ostatni kurs z Mielnika odbywa się o godz. 19:40. Z przewoźnikiem można się skontaktować dzwoniąc pod nr tel.: 500 390 864. Ceny biletów jednorazowych: od osoby - 2 zł, od roweru, motoroweru, motocykla - 3 zł, od ciągnika rolniczego z przyczepą, quada - 5 zł, od pojazdów samochodowych do 6,0 t (z przyczepką) - 10 zł. Ceny biletów miesięcznych: od osoby - 30 zł, od roweru, motoroweru, motocykla - 30 zł, od ciągnika rolniczego z przyczepą, quada – 45 zł, od pojazdów samochodowych do 6,0 t (z przyczepką) – 100 zł. Dzieci w wieku do lat 6 są zwolnione z opłat za przewóz promem.

Przeprawa Drohiczyn-Bużyska
Kursuje też prom na z północnego brzegu Bugu w Drohiczynie do południowego brzegu przy wsi Bużyska. Prom kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 13.00 i 15.00 - 18.00, a w soboty i niedziele oraz wszystkie dni ustawowo wolne od pracy w godzinach 10.00 - 13.00 i 15.00 - 20.00. W czasie przeprawy muszą zostać zachowane warunki bezpieczeństwa dotycząca zwalczania i zapobiegania COVID-19.  Cena przeprawy: 2,00zł - od osoby, 3,00zł - od roweru, motoroweru, motocykla, quada, 1,00zł - od ciągnika rolniczego z przyczepą, 10,00zł - od pojazdów samochodowych do 6,0 ton (z przyczepką). Nie jest pobierana opłata od kierowcy przewożonego pojazdu. Z opłaty zwolnione są dzieci do lat sześciu.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mlody
mlody 07.05.2021, 22:17
niebedzie nawet mostu na rzece bug z niemirowa do gnojna wogule tak zapowiedzial wielki wojewoda Lubelski i mminister transporu i jnfrastruktury samochodowej warszawie , ten wieli ubek pisowski minister kaczora z nowogrodzkiej warszawie i wojewoda pisowski wojweudztwie Lubelskim ze starosta lubelskim w bialej podlasce - oni maja w*** ten most w miejscowosci niemirow i gnojno i konstatytnow podlaski wogule , oni wola zlikwidowac wszystkie promy na rzece bug z mielnika do sarnak , do siemiatycz gminy i gnojna i gminy konstatynow podlaski calkowicie bo one sa nie oplacalne i nieretowne wogule dla ludzi , poco im nowe mosty w polsce , lepiej nakrajsc panstwowych piniedzy i wyprowadzi do rajow podatkowych wogule , po co w polscebudowac drogij i mosty w polsce polakom i kojej pkp plk wogule ...
Przemek
Przemek 31.07.2020, 14:12
Przecież co roku jest to samo. Zbyt niski stan wody. Jeszcze nigdy nie zdołałem się przeprawić na drugą stronę w Niemirowie.

Pozostałe