Gmina Podedwórze: Dużo słońca, ekologicznej wiedzy i rozrywki

  • 30.07.2020, 16:28
  • (jlk)
Gmina Podedwórze: Dużo słońca, ekologicznej wiedzy i rozrywki
Podczas festynu zorganizowanego dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminy Podedwórze oraz miejscowej OSP, sołtysa i mieszkańców Mostów bawiły się całe rodziny.

Piknik rozpoczął blok animacji ekologicznych. Dzieci rozbawiła i zachęciła do wspólnego przedstawienia grupa aktorska Tańcobajki. Ciekawym punktem były także konkursy ekologiczne przygotowane przez Dianę Hetman. Zmierzyli się w nich zarówno dorośli, jak i dzieci. Wiele wiadomości z zakresu ochrony środowiska okazało się nowych i interesujących.

Rodziny wzięły także udział w wyprawach przyrodniczych oraz warsztatach zorganizowanych przez Fundację Lokalnej Aktywności Społecznej z Białej Podlaskiej. Uczestnicy mieli też okazję nauczyć się sortować odpady. Wszystko dzięki przedstawicielkom Międzygminnego Związku Celowego we Włodawie, które przygotowały stoisko i wiele konkursów z nagrodami. 

Na festynie nie zabrakło dobrej zabawy. Maluchy chętnie korzystały z dmuchanego zamku i baniek mydlanych. Organizatorzy zadbali też o przekąskach, dlatego na stoiskach gastronomicznych serwowano m.in.  watę cukrową czy popcorn. Chętni mogli również zabrać ze sobą sadzonkę drzewka. Gwiazdami wieczoru były zespoły "Luźne granie" oraz  Romans, które rozgrzały publiczność. 

Impreza odbyło się 19 lipca a zorganizowano ją dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe