Biała Podlaska: PSW będzie jeszcze większa

  • 30.07.2020, 17:45
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: PSW będzie jeszcze większa
Rozpoczęła się budowa kolejnego budynku Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża  Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Będzie tam część dydaktyczna, w tym sale wykładowe dla studentów położnictwa. Powstaną w nim gabinety lekarskie i sale wykładowe dla położnictwa. – W tym miejscu odbywać się będzie nauka we współpracy z bialskim szpitalem – mówi rektor prof. Jerzy Nitychoruk. Nad poziomem dedykowanym położnictwu będą cztery piętra z mieszkaniami dla studentów. 

W nowym akademiku zakwaterowanie znajdzie 80 osób. – Budynek będzie energooszczędny, zasilany urządzeniami fotowoltaicznymi i pompami ciepła. Dzięki temu koszt jego utrzymania będzie niewielki, co wpłynie na niskie opłaty dla studentów. To będzie bardzo nowocześnie urządzone miejsce, dające komfort i wygodę mieszkającym osobom. Cena za pokój będzie konkurencyjna w porównaniu do tej, którą trzeba zapłacić za stancję w Białej Podlaskiej – mówi prof. Jerzy Nitychoruk.

Dodaje, że w pierwszym akademiku, który funkcjonuje już przy uczelni, mieszka 180 osób. Inwestycja będzie kosztować 14,3 mln zł, z czego 3,5 mln zł zostało przyznanych uczelni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Dotacja świadczy o tym, że jesteśmy postrzegani przez ministerstwo jako uczelnia, która wychodzi naprzeciw potrzebom społeczno-gospodarczym, poprzez inwestowanie. Budżet PSW zasilany z państwowej kasy zobowiązuje do zadbania o lokalną społeczność. Dzięki zatrudnieniu lokalnej firmy budowlanej, wspieramy pośrednio jej pracowników – zauważa rektor. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 28 lipca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe