Łosice: Burmistrz z jednogłośnym absolutorium

  • 31.07.2020, 11:42
  • Joanna Gąska
Łosice: Burmistrz z jednogłośnym absolutorium
Rada miasta i gminy przyjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. Dochody miasta ukształtowały się na poziomie 54 582 434 zł i pozwoliły na realizację szeregu inwestycji. Dzięki temu m.in. przebudowano i zmodernizowano przedszkole, park im. Aleksandra Jagiellończyka, budynki komunalne i drogi. 

Stosowną uchwałę przyjęto 23 lipca. Głosowanie poprzedziło wystąpienie burmistrza w którym przedstawił wykonane inwestycje i inne ważne działania podejmowane w ubiegłym roku. Dodatkowo na stronie UMiG zamieszczono Raport o stanie miasta i gminy Łosice za zeszły rok, w którym czytamy, że ubiegłoroczny budżet był rekordowy.

Dochody ukształtowały się na poziomie 54 582 434 zł i były o 10 mln zł wyższe niż rok wcześniej. Budżet zamknął się nadwyżką w wysokości 374 712 zł, przy planowanym deficycie w kwocie 3 553 384 zł. Zadłużenie wyniosło 8 017 472 zł, co stanowiło 14,73 procent planowanych dochodów budżetu. W ciągu 2019 roku zadłużenie zmniejszyło się o 926 616 zł.

- Miniony rok był dobrym czasem dla miasta i gminy. Zostały ukończone i oddane ważne i długo oczekiwane inwestycje: Przedszkole Samorządowe nr 2, Park Jagiellończyka, zmodernizowane budynki socjalne, kolejne skanalizowane ulice oraz nowe tereny rekreacyjne - podkreślał Mariusz Kucewicz. 

Zadania te zrealizowano zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. Był to również czas planowania i przygotowania do kolejnych działań z których najważniejszym jest budowa nowego mostu na Tocznej. - To efekt naszej wspólnej pracy za co serdecznie dziękuję – dodał burmistrz, podsumowując swoje wystąpienie.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe