Radzyń Podlaski: Ekspresowa pomoc dla Piotra

  • 02.08.2020, 08:42
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Ekspresowa pomoc dla Piotra
Nieco ponad tydzień trwała zbiórka funduszy na turnus rehabilitacyjny, jaki chce zapewnić swemu synowi Maria Kosidło, mieszkanka Radzynia Podlaskiego. Kobieta od kilku lat walczy z miastem o przywrócenie jej bezprawnie odebranego przez miasto mieszania komunalnego. Mieszkając z synem na stancji, walczy o każdy grosz, by zapewnić niepełnosprawnemu dziecku leczenie. Z niespotykaną pomocą przyszli znajomi i mieszkańcy miasta.

- Wszyscy już chyba znają moją sytuację lokalową. Mieszkanie, które wynajmowałam wiele lat, zostało zajęte przez ZGL, gdy opuściłam je po zalaniu, nie z mojej winy, bo chciałam by ZGL je wyremontował – przypomina Maria Kosidło. - Za mieszkanie płacę 500 zł odstępnego, plus czynsz do spółdzielni. Co miesiąc płacę też ZGL 106 zł, na poczet mieszkania którego mnie pozbawili i podzielili na dwa mniejsze. W jednej części są zgromadzone moje rzeczy, których nie miałam gdzie zabrać, i tak niszczeją – opowiada pani Maria. Po opłaceniu rachunków, jak mówi, co miesiąc zostaje jej 300 zł na osobę na życie. 

W tym roku brak funduszy dał się we znaki kobiecie dodatkowo. - Piotr uczęszcza na zajęcia do specjalnego ośrodka w Radzyniu Podlaskim. Jednak w związku z koronawirusem zostały wstrzymane zajęcia rehabilitacyjne, a syn musi z nich korzystać, by utrzymać sprawność fizyczną. W związku z obciążeniem finansowym nie było mnie w tym roku stać na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego, na który zakwalifikował się syn. Jedynym ratunkiem była zbiórka publiczna. Zakładając ją nie sądziłam, że tak szybko uda się nam zebrać potrzebną sumę. Tylu jest ludzi cierpiących i w potrzebie, tyle dzieci – mówi pani Maria. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 28 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe