Łosice: Podróż pomiędzy projekcjami i doznaniami

  • 02.08.2020, 15:03
  • (jg)
Łosice: Podróż pomiędzy projekcjami i doznaniami
Surrealizm, nieoczywistość i ogromne emocje - to cechy charakterystyczne malarstwa Huberta Daniluka, który po 17 latach wrócił do rodzinnej miejscowości by podzielić się z mieszkańcami swoją twórczością.

Wernisaż wystawy malarstwa Huberta Daniluka odbył się 18 lipca w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur. Artysta jest rodowitym łosiczaninem. - Wyjechałem w wieku 21 lat, a moim pierwotnym celem była stolica w której mieszkałem 15 lat. Obecnie mieszkam w Nowej Rudzie-Słupiec, gdzie prowadzę autorską pracownię tatuażu - mówi Hubert Daniluk.

Jego obrazy to surrealistyczne wizje, w których zaznaczają się wyraźne wpływy Zdzisława Beksińskiego. Motywem przewodnim wielu z dzieł jest człowiek, często przedstawiany jako heros walczący z żywiołami, bądź metafizyczny byt zagubiony w odrealnionej przestrzeni. Na malowidłach nic nie jest jednak do końca oczywiste, jednoznaczne i przesądzone. 

 Artysta podkreśla, że była to jego pierwsza i najważniejsza wystawa w życiu. - Waga wydarzenia tkwiła w symbolu i znaczeniu. Nie był to popis tego co umiem stworzyć, bo nie umiem za dużo. Była to natomiast podróż pomiędzy moimi projekcjami a doznaniami odbiorców, wynikającymi z przebytej życiowej drogi, z doświadczenia, strachu i nadziei - dodaje twórca. 

(jg)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe