Biała Podlaska: Wirtualne spotkanie z kulturą!

  • 03.08.2020, 08:23
  • (pc)
Biała Podlaska: Wirtualne spotkanie z kulturą!
Bialskie Centrum Kultury rusza z kolejnym ciekawym projektem. Tym razem dostało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury na spotkania z artystami oraz realizację atrakcyjnych wydarzeń. Wszystko odbywać się będzie… online! Pierwsze wirtualne spotkanie z kulturą już w najbliższy piątek.

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej rusza z realizacją projektu o nazwie „e-TEATR NA PIĄTEK” w ramach programu „Kultura w sieci”, finansowanego z funduszy Narodowego Centrum Kultury. Celem projektu jest podtrzymanie kontaktu z wydarzeniami kulturalnymi, pobudzenie wyobraźni i potrzeby obcowania ze sztuką poprzez różnorodne formy prezentacji cyklu edukacji teatralnej. Zgodnie z nazwą, zajęcia i spotkania odbywać się będą w każdy piątek o godz. 18:00, od 31 lipca do 9 października tego roku.

Na uczestników wirtualnego przedsięwzięcia będą czekały różnorodne formy wydarzeń kulturalnych prezentowane poprzez portale społecznościowe, strony internetowe czy YouTube. - Zobaczymy między innymi wywiad z Jackiem Kawalcem – polskim aktorem teatralnym i filmowym, który współpracuje z wieloma teatrami. Lekcję w sieci z Andrzejem Knapem, wybitnym dyrygentem, wieloletnim dyrektorem teatrów muzycznych. W świat lalek teatralnych poprowadzi nas aktorka z Teatru Hansa Christiana Andersena z Lublina. Nie zabraknie także wirtualnej wycieczki po Teatrze Lalki i Aktora w Łomży oraz wielu innych atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych. Na zakończenie obejrzymy spektakl „Magiczny sklep” – zachęca BCK.

Przypomnijmy, że do programu „Kultura w sieci” zgłoszono aż 5948 wniosków, a po dokonaniu oceny merytorycznej i formalnej wyłoniono 1182 zwycięskie projekty. To największy program dotacyjny w historii NCK. Na realizację zadania BCK otrzymało 53 tys. złotych. 

 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe