Koronawirus: Nowe przypadki w naszym regionie. Kolejne urzędy zamknięte

  • 04.08.2020, 10:42
  • (pc)
Koronawirus: Nowe przypadki w naszym regionie. Kolejne urzędy zamknięte
Rzecznik wojewody poinformował o 8 nowych przypadkach w województwie lubelskim, w tym 2 z powiatu parczewskiego i 1 z powiatu bialskiego. Dziś badani mają być pracownicy bialskiego oddziału celnego. Z kolei urząd gminy w Międzyrzecu Podlaskim pracuje zdalnie do 10 sierpnia, zamknięta jest też kasa w urzędzie gminy Rokitno. W cały kraju potwierdzono dziś aż 680 przypadków zakażenia koronawirusem.

- Na terenie województwa lubelskiego mamy osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje Katarzyna Link z biura prasowego wojewody lubelskiego. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

- kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu parczewskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu parczewskiego , który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, źródło zakażenia w trakcie ustalania,

- mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, źródło zakażenia w trakcie ustalania,

- kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety powyżej 60 lat z powiatu hrubieszowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego, z kwarantanny granicznej.

Do dnia 4 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 1020 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 732 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 urząd gminy w Międzyrzecu Podlaskim pracuje zdalnie do dnia 10 sierpnia. W sprawach pilnych interesanci proszeni są o kontakt: telefoniczny pod nr tel 83 371 24 96, e-mail: [email protected] bądź e-PUAP.
- O wszelkich zmianach zaistniałej sytuacji będziecie Państwo niezwłocznie informowani poprzez publikację komunikatów na stronie internetowej urzędu i w mediach społecznościowych - informuje wójt Krzysztof Adamowicz, który sam przebywa w kwarantannie domowej. Miał bowiem kontakt z osobą zakażoną. Dotychczas na terenie gminy Międzyrzec Podlaski potwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem.

Od wczoraj, 3 sierpnia, nieczynna jest też kasa w urzędzie gminy Rokitno. - W związku z aktualnym stanem epidemii na terenie naszego powiatu informujemy, że od dnia 3 sierpnia kasa w urzędzie gminy Rokitno będzie nieczynna. W trosce o  Państwa bezpieczeństwo, zachęcamy do korzystania z bankowości elektronicznej i regulowania należności z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz opłat za odpady komunalne na rachunki bankowe Urzędu Gminy Rokitno - informują urzędnicy. Dane rachunków:

podatki i opłaty lokalne – Nr rachunku: 27 8037 0008 0420 0156 2000 0080 Bank Spółdzielczy Łomazy,
odpady komunalne – Nr rachunku: 36 8037 0008 0420 0156 2000 0500 Bank Spółdzielczy Łomazy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe