Janów Podlaski: Rekordowy czempionat, aukcja spisana na straty

  • 05.08.2020, 13:40
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Rekordowy czempionat, aukcja spisana na straty
Już w tym tygodniu odbędą się 51. aukcja Pride of Poland oraz 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Organizatorzy zapowiadają rekordowe nagrody w pokazie oraz 22 pozycje na liście aukcyjnej głównej licytacji. W tym roku jednak wydarzenia ze względu na pandemię koronawirusa będą miały nieco odmienioną formułę. Do Janowa Podlaskiego nie przyjadą też najlepsi klienci ze świata.

W dniach od 7 do 10 sierpnia na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich  Czystej Krwi. Zwieńczą go 51. Aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale.

W tym roku pula nagród w pokazie będzie rekordowa i sięgnie miliona złotych. Na kwoty gwarantowane dla hodowców pięciu najlepszych koni w swoich klasach przeznaczono 400 tys. zł. Dodatkowo najbardziej urodziwe ogiery i klacze będą nagradzane za zdobycie poszczególnych miejsc. Hodowca najpiękniejszego konia pokazu („Best in Show”) otrzyma w nagrodę w wysokości 70 tys. złotych. (...)

– W tym roku aukcja będzie trochę dodatkiem. Ograniczenia, które mamy na całym świecie sprawią, że będzie ona  różniła się znacząco od poprzednich. Będzie możliwość licytacji przez telefon, wykonaliśmy też szereg uproszczeń dla ajentów, natomiast ograniczenie możliwości przyjazdu klientów wpłynie na jej wynik finansowy – mówi Tomasz Chalimoniuk. Kupcy będą jednak mogli licytować telefonicznie, a połączenia mają być nagrywane. Gwiazdą tegorocznej aukcji ma być klacz z Białki. - Znakomita Perfinka z Białki, źrebię słynnej Wieży Mocy i źrebię od Emandorii ze stadniny w Michałowie, a także dzierżawa Atakamy ze stadniny w Janowie Podlaskim budzą największe emocje w świecie hodowców i właścicieli koni arabskich czystej krwi – opowiada Chalimoniuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 4 sierpnia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe