Gmina Biała Podlaska: Śmieci tylko w kolorowych workach

  • 06.08.2020, 12:03
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Śmieci tylko w kolorowych workach
Od 1 sierpnia mieszkańcy muszą pamiętać o nowej zasadzie oddawania odpadów. Od tego czasu należy segregować śmieci do worków w odpowiednich kolorach.

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców, wójt gminy Wiesław Panasiuk wystosował specjalny komunikat, w którym informuje o nowych zasadach segregowania odpadów na terenie samorządu. Od 1 sierpnia nadal obowiązuje podział na poszczególne frakcje, jednak mieszkańcy gminnych miejscowości muszą się liczyć z tym, że śmieci będą musieli oddawać w workach w odpowiednich kolorach.

– W czerwcu została w naszej gminie przeprowadzona kontrola Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Lublinie w zakresie realizacji przez samorząd zadań gospodarki odpadami komunalnymi. Jedynym zaleceniem pokontrolnym był nakaz wprowadzenia przez gminę worków do segregacji odpadów w kolorach określonych w rozporządzeniu ministra środowiska z 2019 roku – wyjaśnia Wiesław Panasiuk.

Dodaje, że argumenty gminy, że Gminny Zakład Komunalny w Czosnówce odbiera poszczególne frakcje oddzielnie, każdą innego dnia nie zostały uwzględnione przez WIOŚ.  – Nie jest to więc w żaden sposób wymysł gminy, a jedynie nakaz lubelskiej instytucji, którego niewykonanie wiąże się z konsekwencjami w postaci kar finansowych – dodaje wójt. Włodarz wydał komunikat, ponieważ w internecie pojawiło się szereg niepochlebnych opinii mieszkańców, którzy nie są zadowoleni z nowej zasady. Tym bardziej, że każdy musi zaopatrzyć się w worki sam. – Jeszcze raz chcę podkreślić, że segregowane odpady komunalne należy oddawać w pojemnikach, worki są tylko uzupełnieniem – podkreśla Panasiuk. – Oznakowane worki dostępne są w Gminnym Zakładzie Komunalnym w Czosnówce w cenie 6 zł za 10 sztuk, można je też kupić w sklepach przemysłowych – kończy wójt. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 4 sierpnia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe