Gmina Sosnówka: Mają nowy plac zabaw

  • 06.08.2020, 15:38
  • (jlk)
Gmina Sosnówka: Mają nowy plac zabaw
Po raz drugi Koło Gospodyń Wiejskich w Wygnance pozyskało dofinansowanie w konkursie grantowym. Za pozyskane środki zakupiono i zamontowano plac zabaw dla dzieci. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w połowie lipca.

Dofinansowanie pozyskano w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie – Mikrodotacje FIO 4”. Głównym celem zrealizowanego dzięki wsparciu projektu, było zwiększenie zaangażowania mieszkańców w życie publiczne i ich aktywizacja poprzez stworzenie placu zabaw i miejsca, w którym będą mogły spędzać czas całe rodziny.

– Poprzez swoją inicjatywę chciałyśmy przyczynić się do wyrównania szans i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu dzieci ze wsi. Chcemy wspierać i upowszechniać kulturę fizyczną, popularyzować działalność na rzecz wypoczynku dzieci i młodzieży oraz przyczynić się do rozwoju wspólnoty i społeczności lokalnej – podkreśla przewodnicząca KGW Babeczki Krystyna Pawlik.

Projekt sfinalizował, 12 lipca „Wakacyjny festyn rodzinny” zorganizowany w ramach uroczystego otwarcia placu zabaw. W wakacyjnym festynie wzięli udział mieszkańcy Wygnanki oraz zaproszeni goście. Przybyli m.in. przewodniczący Rady Gminy Sosnówka Tomasz Wawryszuk oraz proboszcz parafii NMP w Motwicy, ksiądz Marek Kujda. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnych zabaw, konkurencji sportowych oraz grillowanej kiełbaski.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe