Biała Podlaska: Szkoda mi kwiatów, o które dbam od lat

  • 07.08.2020, 09:37
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Szkoda mi kwiatów, o które dbam od lat
Mieszkanka bloku przy ul. Sidorskiej 12 kiedy dowiedziała się, iż budynek będzie ocieplany zwróciła się z pismem do spółdzielni Zgoda, by przesunąć termin remontu, gdyż w czasie prac mogą zostać zniszczone starannie pielęgnowane przez nią rośliny ozdobne, o które troszczy się już kilkadziesiąt lat.

W tej sprawie zwróciła się też do Słowa Podlasia. – Obawiam się, że mój wysiłek pójdzie na marne, kiedy zostaną postawione rusztowania i co chwilę będzie coś z nich zrzucane – martwi się Danuta z Białej Podlaskiej.

Prezes Zgody Jerzy Adamski odpowiada, iż o zmianie daty ocieplania budynku nie może być mowy, ze względu na napięty grafik wykonawców, których w mieście jest niewielu, stąd nie łatwo ich pozyskać. - Nasi wykonawcy zawsze starają się zabezpieczać rośliny. Musimy postawić rusztowania i ocieplić blok. Mieszkańcy byli o tym wcześniej uprzedzeni. Nie ma innej możliwości. Mamy 5 mln zł na remonty, więc robię przetargi już w lutym żeby zapewnić wykonawców. Jednak, jest ich mało, więc to się rozkłada w czasie. Zazwyczaj remonty są wykonywane od kwietnia do października. Ocieplenia nie można zrobić w marcu bo mogą być przymrozki, podobnie może być w listopadzie. W wyniku przymrozków może zacząć odpadać świeżo położona farba, więc remont w tym czasie byłby tylko zmarnowaniem pieniędzy. Stąd trzeba wykonać prace w okresie wiosenno-letnim, gdyż są procesy technologiczne, których nie można nie uwzględnić – mówi Jerzy Adamski prezes spółdzielni mieszkaniowej Zgoda. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 4 sierpnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
doks
doks 18.08.2020, 10:31
Co sądzicie o krokusach? Patrzcie - https://www.gardenowo.pl/sadzo… Mam pomysł na takie cebulki - to ma sens? Krokusy to już jakiś pomysł, ale nie nakręcam się akurat na nie. Podpowiedzcie mi proszę, co powinno dać najlepszy efekt wizualnie i nie będzie wymagać poświęcenia wieków na opiekę nad tym.
Zbuszek
Zbuszek 08.08.2020, 15:32
Chyba zaszła jakaś pomyłka ponieważ z tego co wiem ocieplany jest blok Sidorska 14 a ta Pani mieszka w bloku Sidorska 12 i na tym budynku remontu się w najbliższych latach nieprzewiduje. Więc niewiem skąd cała ta afera.
Jarek
Jarek 08.08.2020, 06:24
Piękne kwiaty. Pozdrawiam

Pozostałe