Gmina Międzyrzec Podlaski: Będzie sieć kanalizacyjna i nowa droga

  • 07.08.2020, 12:15
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Będzie sieć kanalizacyjna i nowa droga Google Street View
Pomimo panującej pandemii koronawirusa nie zwalniają tempa samorządowe inwestycje. Niedawno rozpoczęła się budowa kanalizacji w Wysokiem, a niebawem ma rozpocząć się budowa gminnej drogi w Rzeczycy. Trwa też termomodernizacja szkolnych budynków.

Zadanie pod nazwą „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysokie” to inwestycja warta łącznie 4 435 794,35 złotych. Obejmuje teren o powierzchni około 65,5 ha i zakłada budowę nowej sieci kanalizacyjnej w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym.

- W obrębie terenu inwestycji w miejscowości Wysokie znajduje się około 120 gospodarstw domowych, przewidzianych do podłączenia do realizowanej w ramach projektu sieci kanalizacyjnej – informuje Robert Szałkowski, kierownik referatu drogownictwa w międzyrzeckim urzędzie gminy.

Trasa planowanej sieci kanalizacji sanitarnej przebiega po działkach prywatnych, w pasie drogowym drogi miejskiej i powiatowej oraz w pasie drogowym dróg gminnych. Ścieki odprowadzane będą rurociągiem tłocznym z miejscowości Wysokie do miejskiej sieci grawitacyjnej usytuowanej przy ul. Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim, skąd dalej będą przesyłane do oczyszczalni ścieków w mieście, gdzie wspólnie ze ściekami miejskimi będą one poddawane procesom oczyszczania i odprowadzone do wód płynących. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 4 sierpnia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe