Radzyń Podlaski: Ocieplą specjalny ośrodek

  • 08.08.2020, 09:31
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Ocieplą specjalny ośrodek
W ramach projektu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej należących do starostwa radzyńskiego wkrótce rozpoczną się prace na budynkach szkoły i internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim.

„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Radzyńskiego", to przedsięwzięcia na które powiat radzyński pozyskał dofinansowanie z RPO WL 2014 – 20. Oprócz budynków SOSW ociepleniu poddane zostanie też budynek starostwa.

Z tych pieniędzy wykonano również docieplenie internatu ZSP. W ubiegłym roku z projektu wyłączona natomiast budynek przedszkola przy SOSW. - Tam potrzebny jest kompleksowy remont, również wnętrz, sama termomodernizacja nie przyniesie efektów. Ponieważ koszty niekwalifikowane przy tej placówce w ramach projektu, z którego dostaliśmy unijne fundusze, była wysoka, bo wynosiła około 1 mln zł, zdecydowaliśmy odstąpić od tej inwestycji – mówił wówczas starosta Szczepan Niebrzegowski.

W ubiegłym tygodniu starosta podpisał więc umowę na realizację inwestycji obejmującej budynek szkoły i internatu SOSW. Jej koszt to 1,6 mln zł. Do przetargu stanęło 17 oferentów. Powiat przeznaczył na to przedsięwzięcie 1 mln 766 tys. zł. Prace wykona firma z Łukowa. Jej zakończenie zaplanowano na końcówkę sierpnia 2021 roku.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe