Biała Podlaska: Były radny miejski z prokuratorskimi zarzutami

  • 11.08.2020, 08:54
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Były radny miejski z prokuratorskimi zarzutami
Eliasz I., były radny miejski, a zawodowo kierownik przejścia granicznego w Koroszczynie usłyszał zarzuty żądania korzyści majątkowej. Sąd zdecydował o warunkowym aresztowaniu podejrzanego.

- Jest podejrzany o to, że od kwietnia do czerwca tego roku dwukrotnie zażądał do innej osoby korzyści majątkowej w kwocie 400 zł, za każdy wykonany przez nią przejazd pojazdów nienormatywnych – poinformowała w ubiegłym tygodniu media Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Od uzyskanej korzyści uzależniał wydanie pozytywnej opinii dla pojazdu.

Podejrzany nie przyznaje się do winy. Zgodnie z decyzją sądu może wyjść z aresztu za kaucją ustaloną na 50 tys. zł. Prokuratura odwołała się od tej decyzji.

Eliasz I. w poprzedniej kadencji rady miasta Biała Podlaska był radnym z ramienia PiS. W ostatnich wyborach samorządowych  startował do sejmiku wojewódzkiego z list PiS. Nie udało mu się uzyskać mandatu. W styczniu tego roku zastąpił natomiast Tadeusza Sławeckiego (PSL) na stanowisku przedstawiciela wojewody lubelskiego w radzie społecznej szpitala w Białej Podlaskiej.

Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych w Chełmie, którego oddziałem zamiejscowym w Koroszczynie kieruje Eliasz I. został powołany zarządzeniem wojewody lubelskiego w 2010 roku. Zgodnie z nim jest jednostką organizacyjną powołaną do wykonywania zadań wojewody w zakresie obsługi przejść granicznych. W 2019 roku LZOPG wprowadził nowe procedury uzgadniania przejazdu przez przejścia graniczne w województwie lubelskim dla pojazdów nienormatywnych, czyli przekraczających określone parametry. To właśnie kierownicy przejść zostali upoważnieni do uzgadniania takich przejazdów z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz kontaktów z przewoźnikami. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 sierpnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ef
Ef 14.08.2020, 06:47
Jacy są ludzie PiS teraz widać jak na dłoni
Qaz
Qaz 12.08.2020, 07:09
A co z senatorem Grodzkim
Łuki
Łuki 11.08.2020, 14:57
Pisowcy jacy świeci

Pozostałe