Gmina Biała Podlaska: Chodnik w Czosnówce nareszcie powstanie! 

  • 12.08.2020, 11:19
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Chodnik w Czosnówce nareszcie powstanie! 
Mieszkańcy Czosnówki w końcu doczekają się długo wyczekiwanego chodnika. Starosta Mariusz Filipiuk zleca przygotowanie dokumentacji a wójt Wiesław Panasiuk zapowiada, że chodnik zostanie wybudowany w przyszłym roku. Słowo Podlasia wielokrotnie interweniowało, w tej ważnej dla mieszkańców sprawie. Po naszych publikacjach samorządowcy postanowili wpisać inwestycję do przyszłorocznego budżetu. 

Przypomnijmy, że sprawa braku chodnika przy ulicy Bialskiej przy drodze powiatowej  w Czosnówce od lat trapi mieszkańców miejscowości. Co jakiś czas pojawiało się światełko w tunelu, że w końcu władze zadbają o ich bezpieczeństwo. Tuż przed wyborami na obecną kadencję samorządowców, wójt Wiesław Panasiuk i starosta bialski Mariusz Filipiuk, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy znaku, informującym o wjeździe do Czosnówki, a pod nim zamieścili obietnicę wybudowania chodnika. (...)

Wójt jednak tłumaczył, że podział kosztów pomiędzy samorządy gminy Biała Podlaska i powiatu bialskiego (odpowiednio 75 proc. i 25 proc.) jest niesprawiedliwy, a gmina nie wyłoży takich pieniędzy na modernizację drogi powiatowej. Wygląda jednak na to, że samorządy doszły do porozumienia. – Problem tkwił w podziale funduszy. Nasi radni nie zgadzali się na tak duży udział gminy w kosztach inwestycji, bowiem droga jest przecież powiatowa. Podjęliśmy jednak wspólnie ze starostą decyzję, że rozpoczniemy budowę chodnika. Powiat wpisze do przyszłego budżetu to zadanie, a gmina dotacją celową wesprze inwestycję. Moim zadaniem będzie przekonać radę gminy, że chodnik w Czosnówce jest potrzebny – wyjaśnia Wiesław Panasiuk. Zapowiada jednak, że już w przyszłym roku rozpocznie się budowa chodnika. – Możemy już śmiało powiedzieć, że w przyszłym roku powstanie chodnik w Czosnówce – podsumowuje wójt Panasiuk. Procedura projektowa podobno już ruszyła. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 sierpnia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe