Powiat łosicki: Są pieniądze na zakupy dla dzieciaków

  • 12.08.2020, 16:33
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Są pieniądze na zakupy dla dzieciaków
Blisko 73 tysięcy złotych pozyskał samorząd z programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19”. Dzięki temu rodziny zastępcze będą mogły kupić dla swych pociech sprzęt komputerowy i zaopatrzyć je w środki ochrony indywidualnej.

Głównym celem Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19” jest wsparcie podopiecznych placówek, rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. - Otrzymają oni pomoc między innymi w zakresie zakupu komputerów i wyposażenia teleinformatycznego na realizowanie zadań w trybie zdalnej nauki – mówi wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

W całym województwie mazowieckim dofinansowanie otrzymało 21 powiatów na łączną kwotę 4 396 620 zł. Dzięki temu będzie można nabyć laptopy i sprzęt audiowizualny do niestacjonarnych zajęć szkolnych. Dzieci dostaną też środki ochrony indywidualnej, w tym maseczki, rękawiczki oraz preparaty dezynfekcyjne. Fundusze pozwolą też na wyposażenie przeznaczonych dla nich miejsc kwarantanny i izolacji. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 sierpnia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe