Biała Podlaska: Jak zagłosują mieszkańcy?

  • 13.08.2020, 13:59
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Jak zagłosują mieszkańcy?
Już niedługo ruszy głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w budżecie obywatelskim w przyszłym roku. 20 propozycji spełniło wymogi formalne i przeszło do kolejnego etapu. W tym roku zasady BO są jednak nieco inne. Przyjęty w uchwale sposób wyznaczania zasad głosowania musiał korygować wojewoda.

Do budżetu obywatelskiego zgłoszono w tym roku 27 projektów. Zostały one zakwalifikowane według nowych zasad, przyjętych przez radę miasta w czerwcu tego roku. Do tej pory miasto podzielone było na siedem stref. W ubiegłym roku 1,6 mln zł rozdzielone było według zasad przyjętych od czasu powołania formuły.

Każda strefa otrzymywała 80 tys. zł, a druga połowa rozdzielana była między nie, w wysokości proporcjonalnej do liczby mieszkańców danego obszaru. W tym roku bialczanie zadysponują kwotę przeznaczoną na Budżet Obywatelski inaczej. Będą projekty małe i duże. Na projekty małe ma być przeznaczona kwota od 50 do 300 tys. zł, a łączną kwota przeznaczona na małe przedsięwzięcia ma wynosić 1,2 mln zł. Natomiast pozostałe 600 tys. zł ma sfinansować projekty duże.

Kwota przeznaczona na realizacje budżetu obywatelskiego w 2021 roku to 1,8 mln zł. - Budżet obywatelski to bardzo ważne narzędzie rozwoju lokalnego, które wspiera zaangażowanie mieszkańców w sprawy samorządowe – twierdzi prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk. - Wśród tegorocznych projektów dominują te, które przewidują tworzenie nowych miejsc rekreacji, inwestycji związanych z miejską infrastrukturą, ścieżek rowerowych. Łącznie wpłynęło 27 wniosków. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 sierpnia

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe