Gmina Sarnaki: Gaducha podbiła serca widzów

  • 13.08.2020, 19:12
  • Joanna Gąska
Gmina Sarnaki: Gaducha podbiła serca widzów
Radość i wzruszenie to najczęstsze emocje jakie towarzyszyły widzom Nadbużańskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Gaducha”, odbywającego się w iście wakacyjnej atmosferze przepełnionej świetną zabawą  w towarzystwie aktorów z 9 zespołów teatralnych. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Słowo Podlasia.

Nie każdy mieszkaniec małej miejscowości i nie zawsze może wziąć udział w spektaklach granych w dużych miejskich teatrach. Udział w obcowaniu ze sztuką aktorską zazwyczaj oznacza całodniową wyprawę do takiego miejsca, z której najczęściej korzystają uczniowie w ramach wycieczek lub pracownicy dużych firm.

Dlatego miejscowy ośrodek kultury postanowił pójść o krok dalej i zamiast organizacji kolejnego wyjazdu do teatru zaprosił teatry do siebie. Wszystko w ramach Nadbużańskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Gaducha”, który uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Festiwal trwał  trzy dni. Podczas wydarzenia można było obejrzeć spektakle różnorodnych form teatralnych, skierowane do dzieci w różnym wieku. – Na scenach zaprezentowały się m.in. teatry lalkowe, teatr przedmiotu, teatr improwizacji, czy teatr piasku prezentowany porą wieczorną na plenerowym ekranie kinowym. Nie zabrakło też wydarzeń towarzyszących czyli warsztatów i animacji związanych z teatrem – wylicza dyrektorka GOK Sarnaki, Magdalena Rudnik. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 sierpnia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe