Gmina Wohyń: Bez wody i schronienia przed upałem

  • 13.08.2020, 10:34
  • (pc)
Gmina Wohyń: Bez wody i schronienia przed upałem pixabay.com
Mieszkaniec gminy Wohyń odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. 40-latek przetrzymywał swoje psy w szczerym polu, bez schronienia, uczepione na łańcuchach przy belach słomy. Zwierzęta nie miały w czasie ostatnich upałów dostępu do wody, przez kilka dni nie były karmione.

Radzyńscy policjanci wspólnie z przedstawicielkami stowarzyszenia „Empatyczni” z Radzynia Podlaskiego weszli na posesję 40-letniego mieszkańca gminy Wohyń. Mieli bowiem podejrzenia, że mężczyzna w fatalnych warunkach przetrzymuje swoje psy. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

Znaleźli dwa psy uczepione na łańcuchach bez obroży. Zwierzęta nie miały jedzenia. Właściciel najwidoczniej nie przejmował się zupełnie losem zwierząt, bo w ostatnie upalne dni nie zapewnił im nawet świeżej wody do picia. Nie miały się też gdzie schronić się przed słońcem.

40-latek wkrótce odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Jeżeli posiadamy informację o znęcaniu się nad zwierzętami natychmiast zgłośmy swoje podejrzenia na policję. Możemy to zrobić także poprzez internet, przez tzw. zieloną strefę, na adres e-mail:  [email protected] oraz [email protected]

W takim miejscu właściciel przetrzymywał psy:

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe