Gmina Międzyrzec Podlaski: Poprawią dostęp do wysokiej jakości wody

  • 14.08.2020, 17:36
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Poprawią dostęp do wysokiej jakości wody
Samorząd nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o inwestycje. Obecnie na terenie gminy trwają prace, związane z poprawą dostępu do wody dla mieszkańców oraz jej jakości. Rozbudowywana jest infrastruktura wodociągowa i stacje uzdatniania wody. Projekty są łącznie warte prawie 4,3 miliona złotych.

Gmina Międzyrzec Podlaski zgodnie z planem realizuje duże inwestycje. Obecnie trwają prace w ramach zadania "Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Rogoźnicy”, realizowanego z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 2 123 007, 58 złotych z czego dofinansowanie wynosi 1 467 119, 04 zł.

Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości dostarczanej mieszkańcom wody. Realizacja tego zadania ma też pozytywnie wpłynąć na jakość środowiska naturalnego, podnieść standard życia mieszkańców i zwiększyć możliwości inwestycyjne, w tym również proekologiczne.

Bezpośrednim celem jest dostarczenie wody o odpowiednim ciśnieniu i odpowiedniej jakości na potrzeby mieszkańców, inwentarza oraz do celów przeciwpożarowych. Inwestycja zakłada poprawę stanu infrastruktury technicznej wydobycia wody, co ma wpłynąć pozytywnie m.in. na rozwój agroturystyki oraz wyrównanie szans na rozwój terenów wiejskich.

Modernizacja SUW w Rogoźnicy jest tylko jednym z etapów długofalowej strategii rozwoju i modernizacji instalacji gospodarki wodno-ściekowej. Zakres robót przewiduje m.in. budowę nowej instalacji SUW, rozbudowę budynku o pomieszczenie na agregat prądotwórczy, a także wykonanie pełnej automatyki wraz ze zdalnym monitoringiem stacji i transmisją danych. Budynek zostanie wzbogacony w instalację fotowoltaiczną. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 sierpnia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe