Łomazy: Gmina przykładem dla innych

  • 15.08.2020, 13:03
  • (jlk)
Łomazy: Gmina przykładem dla innych
Do Łomaz przyjechali samorządowcy z gminy Hrubieszów. Dzięki zaproszeniu Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach i Stowarzyszenia "Tłoka" mogli dowiedzieć się i zobaczyć, jak zagospodarować obiekty poszkolne.

– Goście spotkali się z sekretarz gminy Marianną Łojewską, która przedstawiła działania gminy związane z zagospodarowaniem obiektów poszkolnych, m. in. w Dubowie na Centrum Opiekuńczo - Mieszkalne dla osób niepełnosprawnych. Następnie goście obejrzeli Amfiteatr w Lubence stworzony przez śp. Kazimierza Kusznierów. W Koszołach zapoznali się z koncepcją zagospodarowania dawnej szkoły przez Stowarzyszenie Tłoka oraz z funkcjonowaniem Klubu Integracji Społecznej – opowiada dyrektor GOK-u w Łomazach Ryszard Bielecki. W Studziance goście byli zachwyceni Muzeum Tradycyjnej Wsi Podlaskiej Andrzeja Józefaciuka. Spotkali się też z lokalnym twórcą Marianem Demczukiem.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe