Gmina Sosnówka: Rajd Kraszewskiego jest coraz większy

  • 18.08.2020, 19:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Sosnówka: Rajd Kraszewskiego jest coraz większy
Żar lejący się z nieba, sielskie widoki i wiatr we włosach. Tak można podsumować IX Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego. 150 miłośników rowerowych wojaży przejechało 33-kilometrową trasę i odkryło piękne zakątki gminy Sosnówka. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Organizatorami wydarzeniami byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. Honorowy patronat nad rajdem objął marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Wydarzenie brało udział w programie „Warto być Polakiem”, organizowanym przez Samorząd Województwa Lubelskiego. 

W sobotnie popołudnie, 8 sierpnia blisko 150 cyklistów przemierzyło trasę, która wiodła z Sosnówki przez Przechód, Lipinki, Wygnankę, Romanów, Sosnówkę, Rozwadówkę, Motwicę, Pogorzelec aż do Dębowa. – Na trasie odwiedziliśmy Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego, gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie i skorzystaliśmy z bezpłatnego zwiedzania muzeum pisarza – opowiada dyrektor GOK Jolanta Mikulska. – Na mecie czekały kolejne atrakcje: ognisko z kiełbaskami oraz sportowe niespodzianki. Były to sportowe torby, saszetki, piłki i inne ciekawe gadżety – opowiada.

W tym roku rajd odbył się w reżimie sanitarnym. Uczestnicy mieli m.in. dezynfekowane ręce. Każdy otrzymał pakiet startowy, który składał się z ręcznika szybkoschnącego z logo rajdu, identyfikatora imiennego, butelki wody oraz odblasku. Rajd od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku do Sosnówki przybyli cykliści m.in. z Białej Podlaskiej, gmin Tuczna, Hanna, Łomazy, a nawet z Lublina.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 18 sierpnia

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe