Parczew: Ratusz zasypany wnioskami

  • 20.08.2020, 13:43
  • Tomasz Wachulski
Parczew: Ratusz zasypany wnioskami
Kilkaset wniosków o zmianę przeznaczenia gruntów złożyli mieszkańcy Parczewa i okolicznych miejscowości. O tym, czy wszystkie zostaną uwzględnione w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta zdecydują projektanci.

W ubiegłym tygodniu minął termin składania wniosków o zmianę przeznaczenia nieruchomości w studium. - Zainteresowanie zmianami było ogromne. Ile wniosków zostało złożonych dokładnie nie wiem. Na pewno jest ich kilkaset, ale spodziewaliśmy się dużej liczby. Przypuszczaliśmy, że możemy otrzymać nawet około 400 wniosków, w tym przynajmniej 200 z terenu miasta i drugie tyle od mieszkańców miejscowości przyległych do Parczewa – tłumaczy burmistrz Paweł Kędracki.

- Wnioski są na etapie analizy. Już wiemy, że zdecydowana większość dotyczy zmiany przeznaczenia gruntów, która umożliwi budowę domów jednorodzinnych oraz zwiększenia powierzchni działki pod usługi – dodaje. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 18 sierpnia

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe