Radzyń Podlaski: Piękne kobiety na płocie

  • 23.08.2020, 12:11
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Piękne kobiety na płocie
Do 25 sierpnia w „Galerii na płocie” wzdłuż brzegów Białki oglądać można wystawę Elżbiety Dzikowskiej. Prezentacja pt. „Różne oblicza piękna. Co robią kobiety żeby się podobać?” zainaugurowana została 7 sierpnia. Wystawa przygotowana przez Radzyński Ośrodek Kultury jest finansowana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

– Jestem kobietą, nic więc dziwnego, że podczas moich, kilkudziesięcioletnich podróży po świecie ta problematyka zwróciła moją uwagę. Zwłaszcza dzięki fotografii, która pokazuje lepiej niż słowo jak odmienne są pojęcia piękna na różnych kontynentach, w różnych krajach, w różnych cywilizacjach i klimatach. Starałam się to udokumentować – mówiła o zbiorze zdjęć tworzących wystawę, jej autorka.

- Kobiety pragną się podobać. Nie tylko mężczyznom, ale także innym kobietom, a przede wszystkim samym sobie. Ładny wygląd sprzyja dobremu samopoczuciu. Więc kobiety od wieków się stroją, wymyślają coraz to nowe fryzury, noszą biżuterię, malują się, tatuują, zależnie od swoich wzorców kulturowych. To, co robią kobiety, żeby się podobać, jest zatem bardzo ważnym przejawem kultury i tradycji, która – o dziwo! – bywa podobna, mimo wielkiej niekiedy odległości.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe